Հատիսի գագաթը կրկին մարդաշատ է: Այս անգամ Քրիստոսի՝ աշխարհում ամենաբարձր մոնումենտալ արձան-համալիրի կառուցման ընթացքին մասնակցելու հերթը հայտնի դերասաններին ու մարտարվեստների վարպետներինն էր։
Նրանց դեպի բարձունք է առաջնորդել Հայաստանի ոչ օլիմպիական մարզաձևերի միության համահիմնադիր Հովհաննես Ծառուկյանը՝ հնարավորություն ընձեռելով տեղում տեսնելու բացառիկ նախագծի մասշտաբն ու միանալու շինարարական աշխատանքներին։
Հյուրերը շրջել են համալիրի տարածքում, ծանոթացել մեգանախագծի մանրամասներին և նշել, որ այստեղ զգացվում է ոչ միայն ապագա հզոր կառույցի մասշտաբը, այլև մարդկանց միավորող մեծ գաղափարի ուժը։

Вершина Хатиса вновь многолюдна. На этот раз в строительстве самого высокого в мире монументального комплекса со статуей Христа приняли участие известные актёры и мастера боевых искусств.
К вершине их привёл соучредитель Союза неолимпийских видов спорта Армении Ованнес Царукян, предоставив возможность на месте увидеть масштаб уникального проекта и присоединиться к строительным работам.
Гости осмотрели территорию комплекса, ознакомились с деталями мегапроекта и отметили, что здесь ощущается не только масштаб будущего мощного сооружения, но и сила большой идеи, объединяющей людей.