Հունիսի 12-ի լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը շարունակել է մնալ հանգիստ:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:
Շփման գծում իրադրությունը շարունակել է մնալ հանգիստ

В ночь на 13 июня обстановка на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана продолжила оставаться спокойной, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник нарушал договоренность о прекращении огня в основном из стрелкового оружия.
Передовые подразделения Армии обороны воздержались от ответных мер и продолжили осуществлять надежное охранение боевых постов.