ՀՀԿ մամուլի խոսնակ. «Եթե Վարդան Օսկանյանին թվում է, որ ինքն ավելի հայրենասեր է, քան այսօրվա արտգործնախարարը, չարաչար սխալվում է»
-Ավելի կոռեկտ կլիներ, եթե մեր նախկին արտգործնախարարն իր գործընկերոջ, նրա վարած քաղաքականության հանդեպ մի քիչ ավելի զուսպ գտնվեր,- լրագրողներին ասել է ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը.
-Եթե իրեն թվում է, որ ինքն ավելի հայրենասեր է, քան այսօրվա արտգործնախարարը, չարաչար սխալվում է։ Մարդկանց գործունեությունը չափվում է արդյունքներով և իրականացրած  գործերով։ Պարզապես կոռեկտությունը պետք է լինի քաղաքական կատեգորիա։ Հասկանում եմ, որ իր համար դաժան է եղել պաշտոնից հրաժարվելը, բայց, այնուամենայնիվ, այդ դասի քաղաքական գործիչը պետք է ավելի կոռեկտ լինի։

Пресс-секретарь РПА: «Если Вардану Осканяну кажется, что он более патриотичен, чем нынешний министр иностранных дел, то он глубоко ошибается»
Пресс-секретарь  РПА: «Если Вардану Осканяну кажется, что он более патриотичен, чем нынешний министр иностранных дел, то он глубоко ошибается»
«Было бы корректнее, если б бывший министр иностранных дел относительно своего коллеги и проводимой им политики был бы более сдержан», - сказал журналистам пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
«Если ему кажется, что он более патриотичен, чем нынешний министр иностранных дел, то он глубоко ошибается. Деятельность людей оценивается результатами и проделанной работой. Просто корректность должна быть политической категорией. Понимаю, что для него тяжело было избавиться от должности, но тем не менее, политический деятель такого класса должен быть более корректен.