Հակառակորդի կրակոցից զինծառայող է մահացել
Հունիսի 24-ին, ժամը 22:50-ի սահմանում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու գնդակային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Արմեն Արթուրի Ավետիսյանը: Այդ մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Ա. Ավետիսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին: Միջադեպի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն:

От выстрела с азербайджанской стороны погиб армянский военнослужащий
Накануне ночью, около 22:50, на боевом посту одной из воинских частей на восточном направлении зоны соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана в результате выстрела с азербайджанской стороны смертельное ранение получил армянский военнослужащий, 19-летний Армен Аветисян.
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики разделяет горечь тяжелой утраты и выражает глубокие соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам Аветисяна. Для выяснения деталей инцидента ведется следствие.