Բնապահպանության նախարարը չի տիրապետում իրավիճակին
ՀՀ բնապահպանության նախարարության Ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության պետ Վոլոդյա Նարիմանյանը «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում խոստովանել է, որ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը, ով այս պաշտոնը զբաղեցնում է 2007թ. ի վեր, ըստ էության չի տիրապետում իրավիճակին։
Թերթի զրուցակիցը նշեց, որ խորհրդային տարիներից եղել է 599 խորքային հոր, որից միայն 14-ն ունի ջրօգտագործման թույլտվություն։ Իսկ ահա քննչական մարմիններին մոտ կանգնած «Ժողովուրդ»-ի աղբյուրները փոխանցում են, որ Ա. Հարությունյանը պետք է պարզապես երկարացներ ջրօգտագործողների թույլատվության ժամկետները, այլ ոչ թե նոր մարդկանց հորատանցքի օգտագործման թույլտվություն տար։

Министр охраны природы Армении не владеет ситуацией
«Начальник инспекции по управлению водными ресурсами Министерства охраны природы Армении Володя Нариманян в беседе с корреспондентом газеты «Жоховурд» подтвердил, что министр Арам Арутюнян, занимающий этот пост с 2007 года, фактически не владеет ситуацией.
Наш собеседник отметил, что с советского периода существовало 599 глубинных колодцев, из коих лишь в 14 случаях имеется разрешение на эксплуатацию. Источники газеты, стоящие близко к следственным органам, отмечают, что Арутюняну просто следовало продлить сроки разрешения на эксплуатацию, а не давать новые лицензии. Следствием подобной неразберихи стало то, что опустошаются недра. Расследование уголовного дела по этому факту продолжается», - пишет издание.