Ջուրն էլ կարող է թանկանալ
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը չի բացառել, որ ջրի սակագինն էլ կբարձրանա։ Այսօր ԱԺ–ում նա հայտնել է, որ «Viola» ընկերությունն ինչպես ամեն տարի, այս անգամ էլ մինչև փետրվարի 28-ը սակագնի վերանայման հայտ պետք է ներկայացնի ՀԾԿՀ:
Պայմանագրի համաձայն՝ սակագինը վերանայվում է սպառման ծավալների փոփոխությամբ, դրամ–եվրո փոխհարաբերությամբ, էլեկտրաէներգիայի սակագնի փոփոխությամբ կամ էլ սղաճով պայմանավորված:
–Կարծում եմ՝ փոփոխությունը չնչին կլինի՝ մոտ 2-3 դրամ,-ասել է Նազարյանը՝ հիշեցնելով, որ նախորդ տարի ջրի սակագնի հաստատման ժամանակ էլեկտրաէներգիայի գինը դեռ չէր բարձրացվել։

Вода тоже может подорожать
Председатель Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) РА Роберт Назарян не исключает возможности повышения тарифа на воду. Об этом он заявил в Национальном собрании Армении.
По его словам, компания «Viola» до 28 февраля должна подать в КРОУ заявку о пересмотре действующего тарифа, который, согласно договору, может быть пересмотрен в связи с изменением объемов потребления, соотношения драма к евро, тарифа на электроэнергию, а также инфляцией.
«Думаю, что повышение будет в пределах 2-3 драмов», - отметил Назарян, напомнив, что во время утверждения тарифа в прошлом году не было учтено повышения цены на электроэнергию.