«Այս գործարանը ոչ մի առնչություն չունի Գագիկ Ծառուկյանի հետ». Իվետա Տոնոյան
Այսօր մամուլում տեղեկատվություն էր հրապարակվել, թե, իբր, Պետեկամուտների կողմիտեն «Երևանի կոնյակի գործարան» փակ բաժնետիրական ընկերության ներկայացուցիչ Արկադի Պողոսյանին ենթարկել է վարչական պատասխանատվության, քանի որ նա ներմուծել է կոնյակի ինքնասոսնձվող պիտակներ, սակայն անհրաժեշտ փաստաթղթերը սահմանված ժամանակահատվածում չի ներկայացրել մաքսային մարմիններին:
Այս տեղեկատվության իսկությունը ճշտելու համար «Zham.am»-ը զրուցեց Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանի հետ, ով ոչ միայն հերքեց, այլեւ մանրամասնեց.
«Ձեր նշած հրապարակումը հերքելու նույնիսկ անհրաժեշտություն չկա, քանի որ այդ գործարանը ընդհանրապես ոչ մի առնչություն չունի Գագիկ Ծառուկյանի հետ: Իհարկե, հասկանալի է որոշ լրատվամիջոցների՝ Գագիկ Ծառուկյանի անունը շահարկելով իրենց պարբերականների կամ կայքերի ընթերցողների քանակը ավելացնելու մոլուցքը, սակայն կրկնում եմ, որ այս հրապարակումն անգամ հերքելու անհրաժեշտություն չկա. գործարանը ոչ մի առնչություն չունի Գագիկ Ծառուկյանի հետ: Գագիկ Ծառուկյանը բաժնեմասեր ունի Երևանի «Արարատ կոնյակի-գինու-օղու» կոմբինատում, որը միանգամայն այլ գործարան է»:

Иветта Тоноян: «Этот завод не имеет никакого отношения к Гагику Царукяну»
Сегодня в печати появилось сообщение, согласно которому Комитет по госдоходам привлек к административной ответственности представителя ЗАО «Ереванский коньячный завод» Аркадия Погосяна, поскольку он импортировал самоклеющиеся наклейки коньячных бутылок, но не представил в установленный срок таможенным структурам соответствующих документов.
Для выяснения достоверности данной информации «zham.am» связался с пресс-секретарем Гагика Царукяна Иветтой Тоноян, которая не только опровергла это сообщение, но и рассказала некоторые подробности:
«Не вижу смысла даже опровергать названную вами публикацию, поскольку этот завод не имеет никакого отношения к Гагику Царукяну. Понятно стремление некоторых СМИ спекулировать именем Гагика Царукяна с тем, чтобы повысить количество своих читателей, но, повторяю, нет смысла даже опровергать все это. Завод не имеет никакого отношения к Гагику Царукяну. Он – акционер компании «Вино-водочный комбинат “Арарат”», и этот завод является совершенно иным предприятием».