Բակո Սահակյանն ընդունել է ամերիկահայ բարերարներ Հակոբ և Հիլդա Բաղդասարյաններին
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է ամերիկահայ բարերարներ Հակոբ և Հիլդա Բաղդասարյաններին:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը, հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
ԼՂՀ նախագահը երախտագիտություն է հայտնել Բաղդասարյանների ընտանիքին Արցախին մշտապես սատարելու համար՝ այն համարելով հայրենասիրության դրսևորման արժանի օրինակ:
Հանդիպմանը մասնակցել են Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական Գրիգորի Գաբրիելյանցը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Сегодня президент Республики Арцах Бако Саакян принял американских благотворителей армянского происхождения Акопа и Хильду Багдасарян.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления различных программ в Арцахе.
Глава государства выразил признательность семье Багдасарян за постоянное содействие Арцаху, назвав это достойным примером патриотизма.
Во встрече приняли участие советник президента Григорий Габриелянц и другие должностные лица.
Бако Саакян встретился с американскими благотворителями армянского происхождения Акопом и Хильдой Багдасарян