Գագիկ Բունիաթյանը ընտրվել է ՀՌԱՀ նախագահ
Օրեր առաջ նախագահի հրամանագրով ՀՌԱՀ անդամ նշանակված Գագիկ Բունիաթյանը ընտրվել է Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի նախագահ:
«Ղեկավարվելով «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքի 38-րդ հոդվածի 7-րդ մասի դրույթներով՝ ս/թ. մայիսի 7-ին ՀՌԱՀ-ի թիվ 9-Ա որոշմամբ Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Գագիկ Բունիաթյանը»,–հայտնում են ՀՌԱՀ մամուլի ծառայությունից։
Գ. Բունիաթյանը 2010-ից մինչև 2013թ. ապրիլի 25-ը զբաղեցրել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնը:

Председателем Комиссии по телевидению и радио Армении стал Гагик Буниатян
Несколько дней назад указом президента Армении Сержа Саргсяна член Национальной комиссии Армении по вопросам теле- и радиовещания Гагик Буниатян был избран председателем Комиссии.
Как сообщает пресс-служба Комиссии по телевидению и радио, «руководствуясь положениями части 7 статьи 38 Закона «О телевидении и радио», 7 мая, решением Национальной комиссии по телевидению и радио председателем комиссии был избран Гагик Буниатян».
Отметим, в 2010-13 гг. Гагик Буниатян занимал должность исполнительного директора Общественной телерадиокомпании Армении.