Կառլես Պույոլը վնասել է ձեռքը
Հոկտեմբերի 2–ին տեղի ունեցած Չեմպիոնների լիգայի հանդիպման ժամանակ «Բարսելոնայի» ավագը՝ Կառլես Պույոլը, անհաջող ընկել է և վնասել է արմնկահոդը։ Դա մթագնել է «Բենֆիկայի» նկատմամբ «Բարսելոնայի» հաղթանակի  (2:0) ուրախությունը։
Նշենք, որ Պույոլը վնասվածքից հետո տևական ժամանակ խաղադաշտ դուրս չէր գալիս և «Բենֆիկայի» հետ հանդիպումը ապաքինվելուց հետո նրա առաջին խաղն էր։
Այսպիսով՝ կատալոնյան թիմի ավագը բաց կթողնի  «Ռեալի» հետ առաջիկա հանդիպումը՝ «էլ կլասիկոն»։ Բժշկական զննումից հետո նրան արգելել են վեց շաբաթ խաղալ։

Карлес Пуйоль выбыл на полтора месяца из-за травмы руки
Защитник «Барселоны» Карлес Пуйоль, получивший сильный вывих локтя во время матча 2-го тура группового турнира Лиги чемпионов против «Бенфики» (2:0), пропустит по меньшей мере шесть недель, сообщают испанские СМИ.
Напомним, в конце встречи с лиссабонским клубом 34-летний каталонец повредил левую руку в результате неудачного падения.
Таким образом, в ближайшее воскресенье Пуйоль пропустит класико против «Реала», но может восстановиться к ответному матчу Лиги чемпионов против «Спартака», который состоится 20 ноября.