ՀՀԿ–ական պատգամավոր. «Եթե Վարդան Ղուկասյանը չառաջադրվի որպես քաղաքապետի թեկնածու, ապա դրա մեջ ոչ մի արտառոց բան չի լինի»
–Քանի դեռ կոնկրետ առաջադրումներ չկան, կառաջարկեի սպասել: Սովորական նախընտրական ընթացք է, և եթե Վարդան Ղուկասյանը չառաջադրվի որպես քաղաքապետի թեկնածու, ապա դրա մեջ ողբերգություն չպետք է փնտրել: Պետք է ասեմ, որ այս պահին ոչ մի անակնկալ չկա, և ոչ մի արտառոց դեպք տեղի չի ունեցել,–նման հայտարարությամբ է այսօրվա մամլո ասուլիսին հանդես եկել ԱԺ ՀՀԿ–ական պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանը՝ անդրադառնալով Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի կողմից  սեպտեմբերի 9-ին կայանալիք քաղաքապետի ընտրություններում  իր թեկնածությունը չառաջադրելու հարցին։
Հիշեցնենք, որ, ըստ շրջանառվող լուրերի, Վարդան ՂուկասյանըԳյումրիի քաղաքապետի ընտրություններում իր թեկնածությունը չի առաջադրելու։ Միաժամանակ,  «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունն արդեն առաջադրել է քաղաքապետի իր թեկնածուին՝ Սամվել Բալասանյանին։

Если Вардан Гукасян не выдвинет свою кандидатуру, то ничего чрезвычайного не произойдет – депутат от РПА
«Поскольку пока нет конкретных выдвижений, то я предложила бы подождать. Это обычный предвыборный процесс. Если Вардан Гукасян не выдвинет свою кандидатуру на пост мэра, то в этом не будет никакой трагедии. Должна сказать, что на данный момент ничего неожиданного или чрезвычайного не произошло», - заявила во время пресс-конференции член парламентской фракции РПА Маргарит Есаян.
Напомним, что, согласно информации прессы, мэр Гюмри Вардан Гукасян не выдвинет свою кандидатуру на предстоящих выборах. В то же время, известно, что партия «Процветающая Армения» уже выдвинула на пост мэра своего кандидата Самвела Баласаняна.