Սերժ Սարգսյանին իր հավատարմագրերն է հանձնել Ալբանիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ալբանիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Դաշնոր Դերվիշին (նստավայրը՝ Աթենք):
Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին և հույս հայտնել, որ պաշտոնավարման ժամանակահատվածում նրան կհաջողվի զարգացման դինամիկա հաղորդել հայ-ալբանական քաղաքական և տնտեսական հարաբերություններին:
Հայաստանի և Ալբանիայի միջև կապերի ամրապնդման համար Սերժ Սարգսյանը կարևորել է երկկողմ ակտիվ աշխատանքը և նաև համագործակցությունը միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում՝ ընդգծելով, որ Հայաստանը պատրաստ է փոխըմբռնման մթնոլորտում քննարկել բոլոր հարցերն ու առաջ մղել երկկողմ քաղաքական երկխոսությունը:
Դեսպան Դաշնոր Դերվիշին նշել է, որ իր երկիրը վճռական է տրամադրված Հայաստանի հետ հարաբերությունները զարգացնելու հարցում և, որպես դեսպան, կանի ամեն հնարավորը հայ-ալբանական հարաբերությունների ամրապնդման ուզարգացման համար:

Албания решительно настроена в вопросе развития отношений с Арменией – посол
Сегодня новоназначенный чрезвычайный и полномочный посол Албании в Армении Дашнор Дервиши (резиденция в Афинах) вручил президенту РА Сержу Саргсяну свои верительные грамоты.
Серж Саргсян поздравил посла, выразив надежду на то, что в период пребывания в должности ему удастся придать армяно-албанским политическим и экономическим отношениям динамику развития.
В деле укрепления связей между двумя странами Саргсян указал на важность активной работы и сотрудничества в рамках международных организаций, подчеркнув, что Армения готова в атмосфере взаимопонимания обсудить все вопросы и продвигать двусторонний политический диалог вперед.
В свою очередь посол отметил, что Албания решительно настроена в вопросе развития отношений с Арменией и он, как посол, сделает все возможное для укрепления и развития армяно-албанских отношений, сообщает пресс-служба президента.