Չեմպիոնների լիգա, կիսաեզրափակիչ. առաջին խաղի արդյունքը
Ֆուտբոլի Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակիչ փուլի առաջին խաղում Մյունխենի «Ալյանս Արենա» մարզադաշտում «Բավարիան» հաղթել է Մադրիդի «Ռեալին»։
Հանդիպումը շատ լարված է եղել. այն սկսվել է «Բավարիայի» վտանգավոր գրոհով, սակայն հետո առավելություն է ստացել «Ռեալը»։ Մադրիդցիները չեն կարողացել գրավել մրցակցի դարպասը։ Սկսած 10–րդ րոպեից՝ դրության տերերը կրկին դարձել են  մյունխենցիները. խաղի 17–րդ րոպեին՝ անկյունայինի իրացումից հետո, «Բավարիայի» ֆրանսիացի կիսապաշտպան Ֆրանկ Ռիբերին գրավել է «Ռեալի» դարպասը։ Թիմերը հանգստի են գնացել 1։0 հաշվով։
Երկրորդ խաղակեսը մեկնարկել է նույն լարվածությամբ։ Խաղի 55–րդ րոպեին «Ռեալը» սրընթաց հակագրոհ է կազմակերպել, որը եզրափակել է Մեսութ Օզիլը՝ մոտ տարածությունից գրավելով «Բավարիայի» դարպասը և հավասարեցնելով խաղի հաշիվը։
Միայն խաղի վերջին րոպեին է «Բավարիային» հաջողվել խփել հաղթական գոլը։ Հանդիպման 90–րդ րոպեին «Բավարիան» գրոհ էր կազմակերպել խաղադաշտի աջ եզրով, որի շնորհիվ էլ Մարիո Գոմեսը կարողացել է «Բավարիային» հաղթանակ պարգևել։

«Бавария» обыграла «Реал» - 2:1
В Мюнхене, на стадионе «Альянс Арена» во вторник прошел первый матч полуфинальной стадии Лиги чемпионов. Со счетом 2:1 победу одержала мюнхенская «Бавария».
Результат можно называть закономерным: хозяева были активны в течение всего матча, хотя в начале встречи преимущество было на стороне «Реала». Затем мюнхенцам удалось удачно реализовать стандарт и выйти вперед (Рибери, 17-я минута'). «Реал» усилиями Озила сравнял счет во втором тайме (53-я минута). Пропустив гол, игроки «Баварии» не опустили рук и под конец матча вышли вперед. Нападающий хозяев Марио Гомес упустил несколько верных моментов для взятия ворот, но смог-таки вырывать победу для своего клуба на 90-й минуте. Таким образом, «Реал» уступил в гостях, но смог забить гол на чужом поле. Ответная игра состоится в Мадриде 25 апреля.
Во втором полуфинале лондонский «Челси» на своем стадионе «Стэмфорд Бридж» сегодня примет «Барселону». Игра начнется в 22:45 по ереванскому времени.