Սամվել Հարությունյան. «2007–ին հաղթել եմ Սերժ և Սաշիկ Սարգսյաններին»
Այսօրվա ասուլիսին թիվ 37 ընտրատարածքում ինքնաառաջադրված ՀԱԿ քաղխորհրդի նախկին անդամ Սամվել Հարությունյանը հայտարարել է, թե 2007թ. նույն այդ ընտրատարածքում ոչ միայն Սաշիկ Սարգսյանին է հաղթել , այլև նրա եղբորը՝ Սերժ Սարգսյանին.
–2007 թվականին բացարձակ հաղթանակ կարողացել եմ դափնել Սերժ և Սաշիկ Սարգսյանների նկատմամբ։ Ինչո՞ւ. որովհետև Սերժ Սարգսյանը նախընտրական քարոզարշավը սկսելուց մի քանի օր հետո եղավ Սյունիքում և բոլոր հանդիպումներում ասում էր, որ ինքն է այդ որոշումն ընդունել, և ձայն տալ իր եղբորը՝ նշանակում է ձայն տալ Սերժ Սարգսյանին։ Ես կարողացա համոզել մեր ժողովրդին և անարդարության դեմ ոտքի կանգնելով՝ ավելի քան 21 հազ. ձայն եմ ունեցել, որից շուրջ 13 600 ձայն կարողացել եմ պահել։
Սամվել Հարությունյանը համոզմունք է հայտնել նաև, որ արդար ընտրությունների պայմաններում Գորիսի թիվ 37 ընտրատարածքում այս անգամ էլ կհաղթի։

Самвел Арутюнян: «В 2007-ом я победил Сержа и Сашика Саргсянов»
Во время сегодняшней пресс-конференции бывший член политсовета АНК Самвел Арутюнян, самовыдвинувшийся в избирательном округе №37, заявил, что в 2007-ом году в данном округе он победил не только Сашика Саргсяна, но и его брата – Сержа Саргсяна.
«В 2007-ом году я смог одержать абсолютную победу над Сержем и Сашиком Саргсянами. Почему? Да потому, что через несколько дней после начала предвыборной агитации Серж Саргсян поехал в Сюник, где заявлял на всех встречах, что решение о выдвижении брата принял он, и голосование за Сашика означает голосование за него самого. Я смог убедить наш народ и, восстав против несправедливости, набрал более 21 тыс. голосов, из которых сумел удержать 13600», - сказал Самвел Арутюнян.
Он выразил также уверенность в том, что в условиях справедливых выборов в избирательном округе №37 (город Горис) он победит и на этот раз.