Գնահատականներ քարոզարշավի վերաբերյալ
Գնահատականներ տալով Երևանի ավագանու ընտրություններում մասնակցող կուսակցությունների հնարավորություններին՝ PR մասնագետ Արմեն Բադալյանն ասել է. «ԲՀԿ-ի քարոզարշավն իրականացնողները պատկերացնում են, թե Գագիկ Ծառուկյանը հայկական դաշտի Պուտինն է, և ում կողքին որ կանգնի՝  նա անպայման կհաղթի»։
Ըստ Ա. Բեգլարյանի, հիմնականում երկու ուժերի միջև է պայքարն ընթանալու՝ Գագիկ Բեգլարյանի՝ իշխանական ճամբարից և Լևոն Տեր-Պետրոսյանի՝ ընդդիմադիր ճամբարից։
-ՀՀԿ-ում ստրատեգիան ընդհանրապես բացակայում է։ Եթե Գագիկ Բեգլարյանի փոխարեն այլ թեկնածու լիներ, օրինակ՝ Դավիթ Հարությունյանը, ապա նրանց շանսերը շատ ավելի մեծ կլիներ։ Ի վերջո պետք է հասկանանք, որ թեկնածուից շատ բան է կախված։
Բանախոսը չցանկացավ քննարկել Տիգրան Կարապետյանի ղեկավարած կուսակցության հնարավորությունները, ասելով, թե մտնում է ֆոնային թեկնածուների շարքը և լուրջ չէ մտածել, որ նա կարող է լուրջ հաջողությունների հասնել։ Ա. Բադալյանը նույն կարծիքը հայտնեց նաև ՀԱՍԿ կուսակցության մասին։
-Սակայն չեմ զարմանա, եթե Տիգրան Կարապետյանի կուսակցությունը ՕԵԿ-ից շատ ձայներ հավաքի,-ասել է մասնագետը։
-Լևոն Տեր-Պետրոսյանը 2007 թվականից իր կերպարը ձևավորել է։ Ի տարբերություն Գագիկ Բեգլարյանի, Լ. Տեր-Պետրոսյանն ընդգծված քաղաքական գործիչ է, և նա չէր կարող այլ ստրատեգիա ընտրել և չէր կարող զուտ վարչարարի կերպարով գալ ընտրություններին մասնակցելու։ Նրա ընտրած ստրատեգիան ճիշտ է։
«Հայելի» ակումբի հյուրն ասել է, թե ով դառնա քաղաքապետ, նա էական ազդեցություն կարող է ունենալ երկրի իշխանությունների վրա։

Оценка предвыборных кампаний
Оценивая шансы партий, участвующих в выборах авагани Еревана, специалист по PR Армен Бадалян в клубе «Зеркало» заявил, что: «Занимающиеся предвыборной кампанией «Процветающей Армении» считают, что Гагик Царукян является армянским Путиным, и тот, кто окажется рядом с ним, обязательно победит на выборах».
Основная борьба, согласно А.Бадаляну, развернется между двумя силами: Гагиком Бегларяном из властного лагеря и Левоном Тер-Петросяном из оппозиции.
-У РПА вообще нет стратегии. Если бы вместо Гагика Бегларяна был другой кандидат, например Давид Арутюнян, то шансы республиканцев были бы намного выше. Мы должны понимать, что от кандидата зависит многое, - считает Бадалян.
А. Бадалян отказался оценивать шансы партии Тиграна Карапетяна, сказав, что последний входит в число фоновых кандидатов и думать, что он может добиться серьезных результатов - несерьезно. Того же мнения он и о РСПА.
-Однако я не удивлюсь, если партия Тиграна Карапетяна наберет больше голосов, чем «Страна законности», - заявил Бадалян.
Что же касается Левона Тер-Петросяна, то, согласно А.Бадаляну, имидж последнего сформировался в 2007 г. Он подчеркнуто политический деятель, и он не мог избрать иную стратегию, не мог явиться в образе сугубо администратора для участия в выборах. Выбранная им стратегия верна, - считает Бадалян.