Դատական նիստը հետաձգվեց (տեսանյութ)
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, հետաձգեց ԵԴ/0253/01/19 գործով քննությունը։ Դատական նիստին ներկա չէին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը և «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը։
Ինչպես տեղեկացրեց Ռ․ Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը, նախագահի ընտանիքի անդամների մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուսային վարակ, և ինքը՝ որպես կոնտակտավոր անձ, թեստ է հանձնել, որի արդյունքը կլինի այսօր երեկոյան։
Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանն, իր հերթին, տեղեկացրեց, որ Գևորգյանը հեռակա կարգով մասնակցում է ԵԽԽՎ լիագումար նիստին։ Պաշտպանը նաև հիշեցրեց, որ հունվարի 24-28-ը Ստրասբուրգում նախատեսված նիստի մասին դատարանին նախապես տեղեկացրել են։
Այսօրվա դատական նիստը հետաձգվեց և նախնական նշանակվեց փետրվարի 1-ին՝ կախված Ռոբերտ Քոչարյանի թեստի արդյունքից։

Судебное заседание по «делу Сильвы» отложено (видео)
Заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера, ныне депутата от блока «Армения» Армена Геворгяна отложено как минимум на неделю.
В начале заседания стало очевидно отсутствие обоих обвиняемых.
Адвокат Роберта Кочаряна Айк Алумян сообщил суду, что в семье Кочарянов есть подтвержденный случай заражения коронавирусом. Экс-президент сдал тест, его результаты ожидаются к 5 часам. Адвокат представил суду все требуемые документы.
Адвокат Армена Геворгяна Лусине Саакян зачитала заявление подзащитного. Геворгян сообщил, что, как ему советовала судья на прошлом заседании, он участвует он-лайн в заседании комиссии и пленарном заседании ПАСЕ.
Ввиду отсутствия обвиняемых судья Анна Данибекян отложила заседание на 1 февраля. Однако, оно может быть вновь перенесено в зависимости от результатов теста Роберта Кочаряна.