Հոսպիտալացված քաղաքացիների թիվը հասել է 98-ի
«Տաշիր պիցցա» պիցցերիաների կետերից օգտված և «աղիքային վարակին» բնորոշ ախտանշաններով հոսպիտալացված քաղաքացիների թիվը հասել է 98-ի:
Նոյեմբերի 6-ի՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ հոսպիտալացվածներից 53-ը բուժօգնություն է ստանում Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոնում, որոնցից 13-ը՝ մինչև 18 տարեկան են: 32 քաղաքացի բուժօգնություն է ստանում «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոնում, որոնցից 1-ը՝ մինչև 18 տարեկան, 11-ը՝ Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտում, 2-ը՝ Մարտունու բժշկական կենտրում։
Պացիենտներից 3-ի առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, մյուսներինը՝ բավարար: Նրանցից 1-ը դուրս է գրվել:

Число отравившихся в «Ташир пицца» достигло 98 человек
Число отравившихся в сети ресторанов «Ташир пицца» граждан возросло до 98, сообщает пресс-служба Минздрава Армении.
Как отмечает ведомство, 53 человека получают необходимую медпомощь в Национальном центре инфекционных заболеваний, причем 13 из них – несовершеннолетние. Еще 32 человека (1 несовершеннолетний и 30 взрослых) проходят лечение в медцентре «Армения», 11 – в Институте хирургии имени Микаеляна, 2 – в медцентре города Мартуни.
Состояние 3 пациентов оценивается как средней тяжести, остальных – удовлетворительное. Один человек уже выписался.
Ранее сеть «Ташир пицца» сообщила, что временно закрывает свои пункты питания после массового отравления посетителей с целью выявления и урегулирования проблемы.