ՀՀ ԿԲ խորհուրդը նոյեմբերի 2-ի նիստում որոշեց անփոփոխ թողնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը՝ սահմանելով 7.25%:
Այս մասին հայտնում են ԿԲ-ից, նշելով, որ Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրվող լոմբարդային ռեպոյի տոկոսադրույքը 8.75% է:
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կողմից բանկերից ներգրավվող միջոցների տոկոսադրույքը 5.75% է:
Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը թողնվել է անփոփոխ. ԿԲ

На заседании Совета Центрального банка Армении 2 ноября было принято решение оставить ставку рефинансирования неизменной – 7.25%.
Об этом сообщает ЦБ Армении, отмечая, что процентная ставка ломбардного репо, предоставляемого Центральным банком Армении, составляет 8.75%.
Процентная ставка средств, привлеченных Центральным банком Республики Армения из других банков, составляет 5.75%.
Ставка рефинансирования осталась неизменной – Центробанк