Արմեն Չարչյանի կալանավորումը վերացնելու պահանջով այսօր ակցիա տեղի կունենա դատախազության դիմաց
Գլխավոր դատախազության դիմաց այսօր՝ հունիսի 24-ին, ժամը 17:00-ին բողոքի ակցիա տեղի կունենա «Հայաստան» դաշինքի անդամ, «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն, դոկտոր-պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանի նկատմամբ կալանավորումը վերացնելու պահանջով։ Այս մասին տեղեկանում ենք դաշինքի տարածած հայտարարությունից։
«Երեկ՝ հունիսի 23-ին, Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարեց «Հայաստան» դաշինքի անդամ, «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն, դոկտոր-պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանին կալանավորելու՝ Հատուկ քննչական ծառայության միջնորդությունը։
«Հայաստան» դաշինքը կատարվածը գնահատում է ակնհայտ քաղաքական հետապնդում․ իշխանությունը հավատարիմ է մնում եռամյա ծայրահեղ ապօրինությունների շարունակման գործելաոճին։
Արմեն Չարչյանի փաստաբանները հրատապ միջնորդություն են ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին՝ խնդրելով իրացնել հայեցողական լիազորությունը՝ վերացնել կալանավորումը որպես խափանման միջոց»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Сегодня в 17:00 состоится акция протеста в связи с арестом Армена Чарчяна
24 июня в 17:00 состоится акция протеста с требованием отменить решение об аресте в отношении представителя блока «Армения», директора медцентра «Измирлян» Армена Чарчяна. Об этом говорится в заявлении блока «Армения».
Акция протеста состоится перед зданием Генеральной прокуратуры Армении.
Напомним, что Чарчяну предъявлено обвинение по статье 154.2 Уголовного кодекса Армении – дача подкупа избирателям, нарушение запрета на благотворительность во время выборов или воспрепятствование свободному волеизъявлению.
Суд принял решение об аресте Армена Чарчяна сроком на месяц. Позже адвокат Чарчяна Эрик Алексанян сообщил, что его подзащитный доставлен в больницу с сердечным приступом.