Տիգրան Կարապետյանը ՀՀՇ–ի ու ՀԱԿ–ի հետ չի կարող որևէ ընդհանրություն ունենալ
Ես բազմիցս ասել եմ, որ ՀԱԿ–ի մեջ կան շատ նորմալ մարդիկ, բայց կորիզը՝ կուռ թիմը, ՀՀՇ–ն է։ ՀՀՇ–ի հետ ես երբևէ չեմ կարող ունենալ որևէ մի ընդհանրություն, ոչ էլ կոալիցիայի հետ,–լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է «Ժողովրդական» կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը։
Նա նշել է, որ ինքը պատրաստ է համագործակցել մնացած բոլոր հայրենասիրական ուժերի հետ, և առաջարկներ արդեն կան։ Թե ո՞ւմ կողմից կան առաջարկներ, Տ. Կարապետյանը չի պարզաբանել, նշելով.
Մենք բանակցում ենք, կգա ժամանակը՝ մենք անպայման դա կասենք, բայց ապրիլի 10–ի հանրահավաքը ես ցանականում եմ անցկացնել մենակ,–նշել է նա։
Ինչ վերաբերում է «Սարդարապատ» շարժման հետ համագործակցությանը, նա ընդգծել է, որ ինքը բավական ջերմ հարաբերությունների մեջ է ու համարում է, որ այդ կազմակերպությունը հայրենասեր է, ուղղակի կտրուկ դիրքորոշում ունի։
Մեր դիրքորոշումը կախված է ժողովրդի կամքից։ Մենք էլ ենք կողմ իշխանափոխության, բայց՝ ոչ ցանկացած միջոցով,–ասել է Տ. Կարապետյանն ու խորհուրդ տվել ոչ թե ժողովրդին խոստանալ իշխանափոխություն իրականացնել, այլ նրա գիտակցությունը բարձրացնել, որպեսզի ինքը դա անի։
Նա ընդգծել է, որ ՀՅԴ–ին ու «Ժառանգությանը» դրական է վերաբերվում.
ՀՅԴ–ն հայրենասիրական ուժ է՝ մի քիչ յուրահատուկ, իր ձևի մեջ, բայց ես դրական եմ վերաբերվում այդ ուժին ու «Ժառանգությանը», ավելի ճիշտ՝ ոչ թե «Ժառանգություն» կուսակցությանը, այլ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի վերջին քայլերին,–ասել է Տիգրան Կարապետյանն ու նշել, թե այդտեղ էլ վերապահումներ ունի, քանի որ չհասկացավ հացադուլից դուրս գալու պահը։

Я не могу иметь ничего общего ни с АОД, ни с коалицией – Тигран Карапетян
«Я неоднократно говорил, что в АНК есть нормальные люди, но костяк составляют  представители АОД. Я никогда не могу иметь ничего общего ни с АОД, ни с коалицией», - на встрече с журналистами заявил председатель Народной партии Тигран Карапетян.
Он отметил, что готов сотрудничать со всеми другими патриотичными силами, причем такие предложения уже поступают. Карапетян, однако, не уточнил, от кого именно поступают эти предложения.
«Мы ведем переговоры. Придет время, и мы обязательно объявим об этом, но митинг 10 апреля я хочу провести отдельно, в одиночку», - подчеркнул он.
Что касается сотрудничества с движением «Сардарапат», он сказал, что он находится в довольно теплых отношениях с движением. По словам Тиграна Карапетяна, это патриотичная организация, просто она имеет резкую позицию.
«Наша позиция зависит от воли народа. Мы тоже выступаем за смену власти, но не любым способом», - отметил он, посоветовав вместо обещаний  народу осуществить смену власти, повысить уровень осознанности народа, чтобы он сделал это сам.
Лидер Народной партии подчеркнул, что позитивно относится к АРФД и «Наследию».
«АРФД – патриотичная сила, немного своеобразная, но я позитивно отношусь и к ней, и к «Наследию», точнее, не к самой партии «Наследие», а к действиям Раффи Ованнисяна», - добавил Карапетян, отметив, что и здесь есть некоторые оговорки, так как он не понял смысл прекращения им голодовки.