Քիչ առաջ Սպիտակ Տան մամուլի խոսնակը հայտարարեց, որ ԱՄՆ-ում վանդալիզմի զոհ է դարձել Հայոց Ցեղասպանության հուշարձանը
Այդքան շատ խուսափվող տերմինը (միտումնավոր կամ պատահաբար) արտաբերվեց Սպիտակ Տան պաշտոնական շուրթերից:
Ցանկացած պարագայում, կարծում եմ ԱԳՆ խոսնակը պետք է արձագանքի հայտարարությանը և շնորհակալություն հայտնի պատմական իրողությունները ճիշտ գնահատելու համար:
Դիտեք 15:00 րոպեն:
Սուրեն Սարգսյանի ֆեյսբուքյան էջից
04.05.2026 ● 11:27
Ո՞րն է այս միջոցառումների գլխավոր նպատակը։
Փաշինյանը կմիանա՞ Ալիևի բոյկոտին։
04.05.2026 ● 11:16
Եվրոպական խորհրդարանն ընդունեց «Աջակցություն ժողովրդավարական դիմադրությանը Հայաստանում» վերնագրով բանաձև։
04.05.2026 ● 08:16
Փափուկ ուժի կիրառումն ու հիբրիդային պատերազմը հենց սա է։
Ու որպեսզի այս մղձավանջը վերանա, հունիսի 7-ին պետք է պատմության աղբանոց ուղարկենք Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը։
03.05.2026 ● 11:26
Այսքանից հետո նոր պահանջները կարող են նշանակել Հայաստանի պետականության փուլային լուծարումը։
Սպիտակ Տան մամուլի խոսնակն արտաբերել է Հայոց ցեղասպանություն եզրույթը (տեսանյութ)

Пресс-секретарь Белого дома использовала термин «Геноцид армян» (видео)
Пресс-секретарь Белого дома заявила, что жертвой вандализма в США стал памятник жертвам Геноцида армян. Об этом на своей странице в «Facebook» написал политолог Сурен Саркисян.
«Термин, которого так избегают (намеренно или случайно), прозвучал из официальных уст Белого дома.
В любом случае думаю, что пресс-секретарь МИД должна отреагировать на это заявление и поблагодарить за верную оценку известных политических реалий.
Смотрите на 15-й минуте», – написал он.
Отметим, что пресс-секретарь Белого дома Кайли Макэнани во время встречи с журналистами заявила: «Кажется, что есть недостаток восприятия и исторических знаний, когда мемориальный комплекс Геноцида армян, являющийся данью памяти обо всех преступлениях, совершенных против человечества, в том числе и рабства, подвергается вандализму».