Խորհրդարանը հաստատեց 2019թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կառավարության ներկայացրած փաստաթուղթը հաստատվեց 74 «կողմ» և 9 «դեմ» ձայներով:
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը հայտնել էր, որ իրենք դեմ են քվեարկելու 2019թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությանը: Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը նիստին ներկա չէ:
Ազգային ժողովում Հայաստանի Հանրապետության 2019 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին հարցի քննարկմանը ներկա էին նաև կառավարության անդամները՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ:

Парламент утвердил годовой отчет об исполнении государственного бюджета 2019 года
Национальное собрание Армении утвердило годовой отчет об исполнении государственного бюджета на 2019 год.
Как передает «Арменпресс», документ был утвержден 74 голосами «за» и 9 «против».
Глава фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян сообщил, что они проголосуют против утверждения годового отчета об исполнении государственного бюджета на 2019 год.
Парламентская фракция «Процветающая Армения» в заседании не участвовала.
На обсуждении в Национальном собрании вопроса об утверждении годового отчета об исполнении государственного бюджета Республики Армения на 2019 год присутствовали также и члены правительства во главе с премьер-министром Николом Пашиняном.