Վրաստանը Հայաստանին տեղական արտադրության 4 հազար բժշկական դիմակ է նվիրել
Վրաստանը Հայաստանին տեղական արտադրության 4 հազար բարձրորակ բժշկական դիմակ է նվիրել, հայտնում է News-Georgia-ն՝ վկայակոչելով Վրաստանի Գործընկերության հիմնադրամի հաղորդագրությունը:
Հայաստան ուղարկված դիմակները New Technologie Impex ձեռնարկության արտադրանքի առաջին խմբաքանակներից է: Այս ընկերությունը հիմնադրվել է հիմնադրամի աջակցությամբ:
Ինչպես նշել են կազմակերպությունում, «ի նշան երկար տարիների բարեկամության և համագործակցության», Վրաստանի դեսպանի օգնությամբ դիմակներն ուղարկվել են ՀՀ նախագահին և առողջապահության նախարարին, ինչպես նաև՝ գործարար և կառավարական շրջանակների ներկայացուցիչներին:
Հայկական կողմը շնորհակալություն է հայտնել գործընկերներին՝ նրանց օգնության համար: Հայաստանի պետական ​​շահերի ֆոնդը վրացական արտադրության դիմակները բաժանել է բուժանձնակազմին:
New Technologie Impex ձեռնարկությունում դիմակները արտադրվում են եվրոպական տեխնոլոգիայի միջոցով, Meltblown գործվածքից, որը թույլ է տալիս պաշտպանել շնչառական օրգանները 99 տոկոսով: Լիարժեք ծանրաբեռնվածության դեպքում ընկերությունը կարող է ամսական 12 միլիոն դիմակ արտադրել:

Грузия подарила Армении 4 тысячи медицинских масок местного производства
Грузия подарила Армении 4 тысячи высококачественных медицинских масок местного производства, сообщает «Новости-Грузия» со ссылкой на сообщение Партнерского фонда Грузии.
Отправленные в Армению маски – одна из первых партий продукции предприятия «New Technologie Impex». Данная фирма была основана при содействии фонда.
Как отметили в организации, «в знак многолетней дружбы и сотрудничества» при помощи посла Грузии маски отправили президенту и министру здравоохранения Армении, а также представителям бизнеса и правительственных кругов.
Армянская сторона поблагодарила партнеров за помощь. Фонд государственных интересов Армении раздал маски грузинского производства медперсоналу.
На предприятии «New Technologie Impex» маски изготовляют по европейским технологиям, из нетканого полотна Meltblown, позволяющего защитить органы дыхания на 99%. При полной нагрузке предприятие может производить 12 миллионов масок ежемесячно.