Հակառակորդի կրակոցից ՊԲ զինծառայող է վիրավորում ստացել
Ապրիլի 5-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմանում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Արայիկ Ռոբերտի Շախպազյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում հակառակորդ կողմին ձեռնպահ մնալ սադրիչ գործողություններից և հայտարարում, որ իրադրության հետագա լարման դեպքում հետևանքների ողջ պատասխանատվությունն ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա:

В Арцахе выстрелом с азербайджанской стороны ранен военнослужащий
5 апреля около 17:30 по местному времени на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, дислоцированных на восточном направлении, от произведенного ВС Азербайджана выстрела огнестрельное ранение получил военнослужащий АО Арцаха Араик Робертович Шахпазян (2000 г.р.). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
Военнослужащий был немедленно госпитализирован. Его состояние оценивается как удовлетворительное.
Для выяснения деталей инцидента ведется следствие.
Министерство обороны Республики Арцах призывает противника воздержаться от провокационных действий и заявляет, что в случае дальнейшего обострения ситуации вся ответственность за последствия ляжет на азербайджанскую сторону.