Գազի գնի բարձրացումն ունենալու է աղետալի հետևանքներ. Արա Վարդանյան (տեսանյութ)
Գազի գնի բարձրացումն ունենալու է աղետալի արդյունքներ, քանի որ խոսքը գնում է ոչ միայն հասարակ սպառողների մասին, այլ նաեւ բիզնեսների մասին։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 20-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» հիմնադրամի նախկին ղեկավար Արա Վարդանյանը։
«Իշխանությունները գնում են միայն պոպուլիստական քայլերի։ Անցած տարի երկրի բարձրագույն պաշտոնյան հայտարարում էր, որ գազը չի թանկանալու, 2 օր առաջ հանձնաժողովի նախագահը հայտարարեց, որ ապրիլին գազի գինը հնարավոր է՝ բարձրանա, դրանից հետո խմբակցության ղեկավարը կրկին հայտարարեց, որ նման քննարկում չկա։ Այսինքն՝ այս իշխանությունը զուտ պարզ խնդիր ունի իր թիմում»,-ասաց Վարդանյանը։
Նրա խոսքով՝ գազի գնի բարձրացումն ունենալու է աղետալի հետեւանքներ. «Խոսքը ոչ միայն հասարակ սպառողների մասին է, այլ նաեւ բիզնեսների մասին, որը բերելու է շատ լուրջ թանկացումների գրեթե մեր շուկայի բոլոր հատվածներում»։

Повышение цены на газ будет иметь катастрофические последствия – Ара Варданян (видео)
Повышение цены на газ будет иметь катастрофические последствия, поскольку речь идет не только об обычных потребителях, но и о бизнесе. Об этом заявил в беседе с журналистами 20 января экс-глава Всеармянского фонда «Айастан» Ара Варданян.
«Власти идут только на популистские шаги. В прошлом году высший чиновник страны заявлял, что газ не подорожает, 2 дня назад председатель комиссии заявил, что в апреле цена на газ может повыситься, после этого глава фракции вновь заявил, что подобного обсуждения нет», – сказал Варданян.
По его словам, повышение цены на газ будет иметь катастрофические последствия: «Речь идет не только об обычных потребителях, но и о бизнесе, что приведет к очень серьезному подорожанию практически во всех сегментах нашего рынка».