Իսրայելի Կնեսետը Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցը քննարկման չի դնի
Ինչպես հաղորդում է «1news.az»-ը, Ադրբեջան-Իսրայել միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի անդամ Եվդա Աբրամովը Միլի մեջլիսի նիստի ժամանակ հայտարարել է, թե Իսրայելի Կնեսետը Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցը քննարկման չի դնի։
-Մենք համոզված ենք, որ, ինչպես երկուսուկես տարի առաջ, այս անգամ էլ այդ հարցը Կնեսետի օրակարգում չի ընդգրկվի,-ընդգծել է նա։
Նրա խոսքերով՝ չորեքշաբթի Կնեսետը պարզապես քննարկելու է այն հարցը, թե Հայոց ցեղասպանության հարցն ընդգրկի՞ խորհրդարանի օրակարգում, թե՞ ոչ։
-Ես անձամբ կթռչեմ Իսրայել՝ մասնակցելու Իսրայելի խորհրդարանականների հետ այդ քննարկմանը,-ասել է Եվդա Աբրամովը։
Ընդգծենք, որ ադրբեջանցի պատգամավոր Ագիլ Աբասը խորհրդարանի պատգամավորներին առաջարկել է «Իսրայելի խորհրդարանականներին զգուշացում ուղարկել, որ Կնեսետի կողմից Հայոց ցեղասպանության հնարավոր ընդունումը վնաս կհասցնի ադրբեջանաիսրայելյան հարբերություններին»։

Кнессет Израиля не поставит на обсуждение вопрос признания Геноцида армян
Как сообщает "1news.az" член межпарламентской группы дружбы Азербайджан-Израиль Эдва Абрамов на заседании  Милли меджлиса заявил, что Кнессет Израиля не поставит на обсуждение вопрос признания Геноцида армян.
"Мы уверены, что этот вопрос не окажется в повестке дня Кнессета, как и два с половиной года назад ",- подчеркнул он.
По его словам, в среду в Кнессете будет обсуждаться вопрос о том, включить вопрос признания Геноцида армян в повестку дня или нет.
"Я лично направлюсь в Израиль, для участия в этом обсуждении",-сказал Эдва Абрамов
Подчеркнём, что азербайджанский депутат Агиль Абас предложил депутатам парламента "послать предупреждение депутатам Израиля о том, что возможное принятие Кнессетом Геноцида армян нанесёт ущерб азербайджано-израильским отношениям".