Շարմազանով. «Հանրապետականը ոչնչից չի խուսափում»
«Դե ֆակտո» ակումբում հրավիրված ասուլիսում լրագրողները Հանրապետական կուսակցության մամլո խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովին հարց են ուղղել՝ ՀՀԿ-ն ինչո՞ւ է խուսափում ասել, թե Ռ. Քոչարյանը «Մեդիամաքս» գործակալությանը տված հարցազրույցում ճիշտ է գնահատել իրավիճակը, թե ոչ։
-Հանրապետականը ոչնչից չի խուսափում։ Այդ մարդն ունի իր իրավունքը։ Ինքն իր կարծիքն է հայտնել, մենք էլ ասում ենք, որ սատարում ենք Տիգրան Սարգսյանի կառավարությանը,-ասել է Շարմազանովն ու ավելացրել, թե Տիգրան Սարգսյանի կառավարությունն ունի ՀՀԿ-ի վստահությունը։
-ՀՀԿ-ն նորմալ է գնահատում, երբ այս կամ այն քաղաքական գործիչը կոռեկտության սահմաններում ներկայացնում է իր կարծիքը։ Իսկ առողջ քննադատությունը, անկախ նրանից, թե ով կանի՝ 1-ին նախագահը, 2-րդ նախագահը, փորձագետը, թե քաղաքական գործիչը, բնականաբար, ոչ մեկին չի խանգարում,-ավելացրել է Էդուարդ Շարմազանովը։

Шармазанов: «Республиканец ничего не избегает»
Во время пресс-конференции в клубе «Де факто» журналисты спросили у секретаря парламентской фракции РПА, пресс-секретаря РПА Эдуарда Шармазанова о том, почему РПА избегает дать оценку критике экс-президента Роберта Кочаряна в адрес правительства.
«Республиканец ничего не избегает. У этого человека есть свое право. Он выразил свое мнение, а мы говорим, что поддерживаем правительство Тиграна Саркисяна», - сказал Шармазанов и отметил, что у правительства Тиграна Саркисяна есть вотум доверия РПА.
«РПА нормально относится, когда тот или иной политический деятель выражает свое мнение в рамках корректности. А здоровая критика, независимо от того высказывает ее 1-й президент, 2-й президент, эксперт или политический деятель, естественно, никому не мешает», - добавил Эдуард Шармазанов.