ՍԴՀԿ անդամ. «Կա մարտի 1, որը լրջագույն խոչընդոտ է Ռոբերտ Քոչարյանի համար»
ՀՀ ազգային անվտանգության նախկին փոխնախարար, Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության ներկայացուցիչ Գուրգեն Եղիազարյանի տեղեկություններով՝ ավազակապետության կազմաքանդման գործընթացը շարունակվում է, իսկ իշխանություններն էլ իրենց հերթին խիստ հայտարարություններ հնչեցնելու և ընդդիմության կերպարանքը վերցնելու համար 2 խամաճիկ են գտել և այդ ուղղությամբ հետաքրքիր ծրագրեր են մշակում։ Հնարավոր է, որ մեկ ամսից այդ երկուսի անունները Գ. Եղիազարյանը հրապարակի։
Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի ելքն, ըստ Գ. Եղիազարյանի, այս իշխանություններից ժամ առաջ ազատվելն է, այսինքն՝ շատ արագ նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների գնալը։
-Այս արհավիրքը կկանգնեցնի լեգիտիմ իշխանությունը,- նշել է նա։
ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և ՀՀ ԱԳ նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանի վերջին հարցազրույցներն էլ Գ. Եղիազարյանը քաղաքականություն վերադառնալու լուրջ հայտ է համարում։
-Կա մարտի 1, որը լրջագույն խոչընդոտ է Ռոբերտ Քոչարյանի համար,- ասել է ՍԴՀԿ անդամը,- բա սրա հույսը ո՞րն է, որ ուզում է գալ իշխանության։ Ուրեմն այդ նույն ընտրություննե՛րը՝ հանցագործ աշխարհով, զինված ու թմրամոլներով։

Член СДГП: «Есть 1-е марта, которое является серьезным препятствием для Роберта Кочаряна»
По сведениям замминистра национальной безопасности РА, представителя Социально-демократической гнчакской партии Гургена Егиазаряна, продолжается процесс разрушения государства, а власти в свою очередь нашли две марионетки для озвучивания жестких заявлений и воплощения образа оппозиции и разрабатывают интересные программы в данном направлении. Возможно, что через месяц Г. Егиазарян публично назовет имена этих двоих.
Выход из сложившейся ситуации, по мнению Г. Егиазаряна, заблаговременное избавление от этих властей, то есть, нужно быстро пойти на президентские и парламентские выборы.
«Эту беду остановит легитимная власть», - отметил он.
Что касается последних интервью экс-президента Роберта Кочаряна и бывшего министра иностранных дел Армении Вардана Осканяна, то Г. Егиазарян считает, что это серьезная заявка на возвращение в политику.