Համլետ Հարությունյան. «Պատերազմի վտանգը մեծանում է, բոլորս դա գիտենք»
Այսօր հրավիրված ասուլիսում ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Համլետ Հարությունյանն անդրադարձել է ՀՀ նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի հարցազրույցին.
-Ասում են՝ արա՛, գիտե՞ք՝ Վարդան Օսկանյանն ինչ հանճարեղ բան ա ասել։ Եվ վերցնում կարդում եմ։ Ի լուր աշխարհի, կոնկրետ ինձ ինքն ասում ա՝ լսի՛, Հարությունյա՛ն Համլետ, գիտե՞ս, որ Ադրբեջանի հետ պատերազմի վտանգը գնալով մեծանում ա։ Էդ ո՞վ չգիտի։ Ես ամեն գիշեր սպասում եմ զանգի. իմ բոլոր հարազատներն ապրում են Ղարաբաղի սահմանամերձ Ճարտար գյուղում, հենց թուրքն ավտոմատով կրակեց, կարող է կպնել իմ մորը, եղբորը։
Համլետ Հարությունյանն ասել է, թե թուրքերը չեն էլ թաքցնում պատերազմի հավանականությունը.
-Օղորմի դրանց անցյալներին, չեն էլ թաքցնում։ Սովորաբար պատերազմող կողմը թաքցնում է իր մտադրությունները, որպեսզի հանկարծակի հարձակումով բան անի։ Դա ի՞նչ քաղաքական գործչի հանճարեղություն է։ Որ պատերազմի վտանգը մեծանում է, բոլորս դա գիտենք։

Гамлет Арутюнян : “Угроза войны возрастает, мы все это знаем”.
Во время сегодняшней пресс-конференции депутат фракции РПА Гамлет Арутюнян прокомментировал интервью бывшего министра внешних дел РА Вардана Осканяна .
"Говорят, слушайте, знаете какую гениальную вещь сказал Вардан Осканян? Беру и читаю. На весь мир, конкретно мне он говорит, послушай,  Гамлет Арутюнян , знаешь , что угроза войны с Азербайджаном возрастает ? А кто этого не знает? Я каждую ночь жду звонка: все мои родственники живут в приграничном Карабахском селе Чартар, как только азер выстрелит из автомата,  то может попасть в мою мать или брата. "
Гамлет Арутюнян сказал, что азеры и не скрывают военных намерений.
"Царство Небесное их предкам, они и не скрывают этого. Обычно, воюющая сторона скрывает свои намерения,  чтобы напасть вдруг. Что это за гениальность политического деятеля ? А то, что угроза войны возрастает, мы все знаем."