Գյուլը Թուրքիայում միակ պաշտոնյա՞ն է, որն իսկապես հոգով է աշխատում գործընթացի համար
Թուրքիայի լիբերալ դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Ջեմ Թոքերը, ով արդեն 5-րդ անգամն է լինում Հայաստանում, այսօր հանդիպել է հայաստանյան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ։ Նա ասել է, թե միշտ պատրաստ է թողնել իր գործերը և գալ Հայաստան, քանի որ հույս ունի, թե կարող է իր ներդրումն ունենալ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման խնդրի մեջ։
Ջեմ Թոքերն ասել է, թե հանդիպել է իր երկրի նախագահի հետ ու մեկժամյա զրույցի ընթացքում նրան ներկայացրել այն, ինչ տեսել ու լսել է Հայաստանում.
-Հավանաբար նախագահը Թուրքիայում միակ բարձրաստիճան պաշտոնյան է, որն իսկապես իր սիրտն է դրել, այսինքն՝ հոգով է աշխատում այս գործընթացի համար։ Ես ինքս լիբերալ-դեմոկրատ եմ, և չեմ հավատում փակ սահմաններին, կանխակալ վերաբերմունքին և նման բաների։ Հավանաբար սա է այն հիմնական պատճառը, որն ինձ ստիպել է վերջին 24 ամսվա ընթացքում 5 անգամ այցելել Հայաստան։

Гюль - единственное высокопоставленное лицо в Турции, которое вкладывает душу в работу над армяно-турецким процессом?
Председатель либерально-демократической партии Турции Джем Токер, который уже 5-й раз посещает Армению, встретился сегодня с представителями СМИ Армении. Он сказал, что всегда готов оставить свои дела и приехать в Армению, поскольку надеется, что может внести свой вклад в процесс урегулирования армяно-турецких отношений.
Джем Токер сказал, что встречался  с президентом своей страны и в ходе часовой беседы представил ему то, что видел и слышал в Армении:
«Вероятно, президент - единственное высокопоставленное лицо в Турции, которое действительно вкладывает душу в работу над этим процессом. Я сам являюсь либерал-демократом и не верю в закрытые границы, предвзятое отношение и подобные вещи. Наверное, это та основная причина, которая заставила меня за последние 24 месяца посетить Армению 5 раз».