Ա. Կարապետյան. «Մենք սկսեցինք մի անմիտ, շատ դժվար և խճճված գործընթաց»
-Հայաստանը ֆուտբոլային դիվանագիտությունից ի՞նչ շահեց. սահմանը փակ է, ավելի թշնամացած է հարևանների հետ, կանգնած է ղարաբաղյան պատերազմի վերսկսման վտանգի առաջ, Սերժ Սարգսյանը որ երկրում լինում է, այնտեղ անպայման ասում են, թե Ղարաբաղի խնդիրը պետք է անպայման լուծել,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանն ու շարունակել, թե մենք սկսեցինք մի անմիտ, շատ դժվար և խճճված գործընթաց։ Նրա կարծիքով՝ այդ գործընթացն սկսելու միտքը Հայաստանում չի մշակվել, ու խոստացել է դրան անդրադառնալ առաջիկայում։
Անդրադառնալով հայոց Ցեղասպանության բանաձևի ընդունմանը՝ բանախոսն ասել է, թե իր տպավորությամբ Ցեղասպանության ճանաչման գործընթացի քաղաքականությունը Հայաստանի և հայ ժողովրդի հետ շատ քիչ է առնչվում.
-Դա օգտագործվում է Թուրքիայի նկատմամբ գործողություններ անելու որպես պատրվակ։ Նույնը կարելի է ասել ԱՄՆ Կոնգրեսի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի մասին։ Ես տպավորություն ունեմ, նույնիսկ համոզված եմ, որ Ցեղասպանության ճանաչման հարցը չի ներառվի լիագումար նիստում։

А. Карапетян: «Мы начали бессмысленный, очень сложный и запутанный процесс»
«Что выиграла Армения от футбольной дипломатии? Граница закрыта, более враждебные отношения с соседями, страна стоит перед опасностью возобновления Карабахской войны, в какую бы страну ни поехал Серж Саргсян, там говорят, что проблему Карабаха нужно обязательно решить», - заявил председатель партии «Новые времена» Арам Карапетян во время встречи с журналистами. Он также добавил, что мы начали бессмысленный, очень сложный и запутанный процесс.
Касаясь темы принятия резолюции по Геноциду армян, А. Карапетян сказал, что, по его мнению, политика процесса признания Геноцида армян очень мало связана с Арменией и армянским народом:
«Это используется в качестве предлога для давления на Турцию. То же самое можно сказать о Комиссии по внешним сношениям Палаты представителей Конгресса США. У меня впечатление, я даже уверен, что вопрос признания Геноцида не будет вынесен на пленарное заседание».