Ֆուտբոլային դիվանագիտություն, 2–րդ խաղակես, խոշոր խաղադրույքներ
Ֆուտբոլային դիվանագիտություն, 2-րդ խաղակես, խոշոր խաղադրույքներ... այս թեմաների շուրջ հրավիրված ասուլիսում «Նոր ժամանկներ» կուսակցության առաջնորդ Արամ Կարապետյանն անդրադարձել է ՀՀ արտաքին քաղաքականությանը.
-Հայաստանն այնպիսի իրավիճակի մեջ է, որ գնդակը չի կարող հաշիվ ունենալ։ Բոլոր կողմերից երբ գնդակին խփում են, հաշիվ չեն հարցնում,-ասել է Ա. Կարապետյանն ու ավելացրել, թե ՀՀ նախագահի և կուսակցապետերի հետ հանդիպմանն ինքը պատիվ ունեցել է ասելու, որ այս ամենն ավարտվելու է ինչպես Սերբիայում. «Պարո՛ն նախագահ, տանելու են Ամերիկա, Դեյտոն է լինելու, և Դուք հայտնվելուն եք Հաագայի դատարանում»։
-Իհարկե, ես դա չեմ ցանկանում, ես այդպիսի ավարտ չէի ուզում։ Բայց աշխարհաքաղաքական փորձը ցույց է տալիս, որ կոնֆլիկտները կա՛մ նման ձևով են լուծվում, կա՛մ որևէ լուծում չեն ստանում, կա՛մ ռազմական են լինում լուծումները, կա՛մ այդպիսի ճնշումների պարագայում է դա լինում,-ասել է ՆԺԿ նախագահը։

Футбольная дипломатия, второй тайм, крупные ставки
Во время пресс-конференции по этим темам «футбольная дипломатия, второй тайм, крупные ставки....» лидер партии «Новые времена» Арам Карапетян затронул вопросы внешней политики  РА.
«Армения находится в таком положении, что мяч не может открыть счёт. Когда со всех сторон бьют по мячу, про счёт не спрашивают»,- сказал А. Карапетян и добавил, что во время встречи с президентом и партийными лидерами он имел честь сказать, что всё это закончится как в Сербии: «Господин президент, выиграет Америка, будет Дейтон, и Вы окажетесь в Гаагском суде».
«Конечно, я этого не желаю, я не хочу такого конца. Но геополитический опыт показывает, что конфликты либо решаются таким образом, либо вообще не решаются, или же решаются военным путём и что бывает в условиях подобных давлений», - сказал председатель партии «Новые времена»