Ռազմիկ Զոհրաբյան. «Ներսեսը մի այլ ոլորտում իր ունակությունները կդրսևորի»
Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի պաշտոնանակությանն, ըստ ՀՀԿ փոխնախագահ Ռազմիկ Զոհրաբյանի կարծիքով գնահատելու կարիք էլ չկա:
-Նորմալ աշխատել է Ներսես Երիցյանը, և կադրային քաղաքականության արդյունքում փոփոխություն տեղի ունեցավ: Նա կանցնի այլ աշխատանքի: Դեռևս պարզ չի, բայց հնարավոր է գնա Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ կամ նախագահի խորհրդական, այսինքն նորից նույն ոլորտում կաշխատի էլի,- «7օր»-ին ասել է Ռազմիկ Զոհրաբյանը:
Նա նշել է, որ փոփոխությունները միշտ չէ, որ վատ աշխատելու պատճառով են լինում: Նրա կարծիքով, ուղղակի կադրային քաղաքականություն է վարվում, տեղափոխություններ են արվում:
-Կա մի մեծ ծրագիր, որի մի մասն ենք մենք տեսնում: Հետագայում ամբողջը կերևա: Այսինքն թիմը ճիշտ աշխատելու, կառավարություն, նախագահի հետ այդ փոխկապակցված աշխատանքը ծրագրային հետագայում կերևա: Օրինակ Տիգրան Դավթյանն ավելի, ինքը տնտեսության ոլորտում փոխնախարար է աշխատել նախկինում, այսինքն ավելի գիտակ է: Ներսեսը մի այլ ոլորտում իր ունակությունները կդրսևորի,- ասել է Ռազմիկ Զոհրաբյանը:
Ինչ վերաբերում է նախարարության բավական հավակնոտ ծրագրերի իրականացմանը, Ռազմիկ Զոհրաբյանն ասել է, որ ՀՀ տնտեսության մասշտաբներն այլ երկրների համեմատ բավական համեստ են, բայց ներկա տնտեսության սահմանենրում էլ դրանք կարող են իրականացնել, «թե՛ Ներսեսը, թե՛ Տիգրանը Դավթյանը»:

Размик Зограбян: «Нерсес проявит свои способности в другой сфере»
По мнению зампредседателя РПА Размика Зограбяна, нет необходимости давать оценку отставке министра экономики Нерсеса Ерицяна.
«Нерсес Ерицян нормально работал, а замена произошла в результате кадровой политики. Он перейдет к другой работе. Пока еще не ясно, но возможно он  станет заместителем председателя Центробанка или советником председателя, то есть, останется в этой сфере деятельности», - сказал «7or» Размик Зограбян.
Он отметил, что изменения не всегда происходят из-за плохого качества работы. По мнению Зограбяна, дело в том, что проводится кадровая политика и происходят замены.
«Существует одна большая программа, лишь часть которой видима для нас. В дальнейшем всë будет ясно. То есть, правильная работа команды, взаимосвязанная программная работа с правительством, президентом страны будет видна в дальнейшем. Например, Тигран Давтян раньше работал замминистра экономики, то есть, более сведущ в экономике. А Нерсес проявит свои способности в другой сфере», - сказал Размик Зограбян.
Что касается реализации наиболее претенциозных  программ министерства, Зограбян отметил, что масштабы экономики РА, по сравнению с другими странами, довольно скромные, но в пределах нынешней экономики  они могут быть реализованы «как Нерсесом, так и Тиграном Давтяном».