«Ծառուկյանի և Հայրապետյանի միջև որևէ վիճաբանություն չի եղել»,–Ներսես Նազարյան
-Նման բան լինել չի կարող, որ նախագահը երկրի քաղաքացիներին՝ լինի գործարար, թե օլիգարխ, որևէ զգուշացում անի, և չկատարվի նախագահի ասածը,-«7օր»-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ ոստիկանության քաղաքային վարչության պետ Ներսես Նազարյանը՝ արձագանքելով մամուլում տեղ գտած հրապարակումներին, թե Գագիկ Ծառուկյանի և Ռուբեն Հայրապետյանի միջև տեղի ունեցած տարաձայնությունը հասել է ՀՀ նախագահին, սակայն վերջինիս չի հաջողվել հարթել այդ տարաձայնությունները։
-Ոստիկանությունն ուժային կառույց է, և մենք երբեք «բարիշացնողի» կարգավիճակում լինել չենք կարող։ Եթե նման բան լիներ, ուրեմն միանշանակ է, որ ով էլ լինի՝ օլիգարխ, գործարար, թե պաշտոնյա, միանշանակ տեղում կպատժվի, ոչ թե բարիշացնելու հարց կարող է առաջանալ։
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետն ասել է, որ նման բան տեղի չի ունեցել։
-Այո՛, կան տարաձայնություններ նրանց միջև, և թերթերի գրեթե բոլոր համարներում լինում են տարբեր մեկնաբանություններ Հայրապետյանի և Ծառուկյանի մեջ տեղի ունեցած տարաձայնության մասին։ Բայց կարող եմ հստակ ասել, որ իրենց մեջ որևէ հանդիպում տեղի չի ունեցել, ոչ մի վիճաբանություն չի եղել, բացի թերթերում հրապարակումներից։
Մամուլում հրապարակվել էր նաև, թե Ն. Նազարյանը երկու կողմերում էլ մեծ հեղինակություն է վայելում, ուստի միայն նրան է հաջողվել դադարեցնել վեճը։
-Քանի որ նշված է, որ երկու կողմին էլ Ն. Նազարյանը շատ լավ է վերաբերվում, և նրա նկատմամբ հարգանք կա, կարող եմ ասել, որ երկուսին էլ շատ երկար ժամանակ է՝ ճանաչում եմ, և այդ երկու անձինք էլ այս պետության մեջ նման բան իրենց թույլ տալ չեն կարող, մանավանդ նախագահի զգուշացումից հետո դա բացառված է։ Ուղղակի երեխայական երևակայությունների արդյունք է, որ մարդիկ կարծում են, թե կարող են հավաքվել ու վիճել իրար հետ։
Ն. Նազարյանն ասել է նաև, թե այդպիսի ենթադրություն անելու համար առիթ է հանդիսացել այն, որ Ծառուկյանն իր մոտ՝ գինու կոմբինատում, հավաքել էր մոտ 200 սպորտսմենների և պարգևատրումներ էր անում, և մարդկանց մոտ տպավորություն էր ստեղծվել, որ վիճաբանության համար են հավաքվել։
-Այդպիսի բան լինել չի կարող։ Ես դա ձեզ վստահեցնում եմ՝ որպես Երևան քաղաքի կայազորի հրամանատար,-նշել է Ն. Նազարյանը` ավելացնելով, -ինչպես տեսաք, եղավ Ռուբեն Հայրապետյանի հայտարարությունը, որը ես գնահատում եմ որպես բարձրահոգի, մեծ մարդու հրապարակում, որովհետև մարդն իր մեջ կամքի ուժ գտավ, որպեսզի դիմի իր ընկերոջը՝ պարզելու, թե տարաձայնությունն ինչու է առաջացել։ Հավատացած եմ, որ պարոն Ծառուկյանը նույնպես կդիմի, և իրենց մեջ դա կհարթվի։
«Եթե կրակոցներ լինեին, ամբողջ քաղաքը կիմանար այդ մասին։ Այդպիսի բան լինել չի կարող։ Իրավիճակն ամբողջովին վերահսկվում է մեր կողմից։ Որոշ մարդիկ կան, որոնք իսկապես սենսացիաներ են ուզում, բայց դրանք չկան»,-եզրափակել է Ներսես Նազարյանը։

Нерсес Назарян: «Между Царукяном и Айрапетяном какого-либо спора не было»
«Подобного не может быть, чтобы президент страны гражданам, будь то предпринимателям или олигархам, сделал бы предупреждение  и не выполнено было бы сказанное президентом», - сказал начальник городского управления Полиции Нерсес Назарян, реагируя на появившиеся в прессе публикации о том, что разногласия между Гагиком Царукяном и Рубеном Айрапетяном дошли до президента РА, однако последнему не удалось сгладить их.
«Полиция - силовая структура и мы никогда не можем быть в статусе «мирителя». Если б было подобное, то однозначно, кто бы ни был - олигарх, предприниматель или должностное лицо, то он был бы наказан на месте, а не возник бы вопрос их помирить», - отметил он.
Начальник городского управления Еревана сказал, что подобного не произошло.
«Да, есть между ними разногласия и почти во всех номерах газеты бывают различные комментария о разногласиях, имевших место между Айрапетяном и Царукяном. Но могу четко сказать, что между ними какой-либо встречи не происходило, какого-либо спора не было, кроме публикаций в газетах», - отметил представитель Полиции.
В прессе была публикация, что Н.Назарян у обеих сторон пользуется большим авторитетом, потому и только ему удалось положить конец спору.
«Поскольку отмечено, что Н.Назарян к обеим сторонам относится очень хорошо, и в его отношении есть уважение, то могу сказать, что я обоих знаю очень долгое время и оба эти лица в этом государстве подобного не допустили бы, тем более, после предупреждения президента, это исключается. Просто - это результат ребяческого  воображения, что люди считают, что вышеназванные лица могут собраться и поссориться друг с другом», - сказал Назарян.
Н.Назарян сказал также, что причиной такого предположения послужило то, что Царукян у себя на винном комбинате собрал около 200 спортсменов и проводил  награждения, и у людей создалось впечатление, что они собрались ради спора.
«Такого быть не может. Я вас это уверяю, как командующий городского гарнизона  Еревана», - отметил Н.Назарян, добавив, «как видите  было заявление Рубена Айрапетяна, которое я оцениваю, как публикацию великодушного великого человека, потому что он нашел в себе силу воли, чтобы обратиться к своему другу для выяснения причин возникновения разногласия. Уверен, что господин Царукян также обратится и между ними всё сгладится.
«Если б были выстрелы, то весь город узнал бы об этом. Такого не могло быть. Ситуация полностью контролируется с нашей стороны. Некоторые  люди хотят сенсации, но их не существует», - резюмировал Нерсес Назарян.