Բակո Սահակյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 25-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ հանրապետության շրջվարչակազմերի ղեկավարների մասնակցությամբ:
Շրջվարչակազմերի ղեկավարները նախագահին զեկուցել են 2010 թվականին կատարված աշխատանքների արդյունքների մասին և ներկայացրել 2011 թվականին իրականացվելիք ծրագրերը:
Երկրի ղեկավարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել՝ հատուկ ընդգծելով իրավիճակը ներկայացնող տվլյալների ճշգրտության աստիճանի բարձրացման և այս համատեքստում տարբեր կառույցների, մասնավորապես, ազգային վիճակագրական ծառայության հետ շրջվարչակազմերի համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը։

Президент Арцаха провел рабочее совещание с руководителями районных администраций
25 января президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание с участием руководителей районных администраций республики.
Руководители райадминистраций доложили главе государства о результатах проделанной в 2010 году работе и представили планы на 2011 год.
Президент дал соответствующие поручения, особо подчеркнув необходимость повышения степени точности представляемых данных и в этом контексте, в частности, углубления сотрудничества между райадминистрациями и Национальной статистической службой.