Երգչուհի Սյուզան Մարգարյանը քոլեջների վերակազմակերպումը «աբսուրդ» է համարում
Երգչուհի Սյուզան Մարգարյանն «աբսուրդ» է համարում ՀՀ կառավարության այն որոշումը, համաձայն որի երաժիշտ Ակսել Բակունցի տնօրինությամբ գործող Երևանի էստրադային և ջազային արվեստի պետական քոլեջը պետք է վերակազմակերպվի՝ միացվելով երգչուհի Նադեժդա Սարգսյանի տնօրինությամբ գործող Երևանի մշակույթի պետական քոլեջին։
-Միանշանակ դե՛մ եմ։ Երևանի էստրադային և ջազային արվեստի պետական քոլեջը շատ երկար տարիներ այնքա՜ն սերունդներ է կրթել։ Եթե նայեք շատ երգիչ-երգչուհիների կենսագրականները, անպայման Ակսել Բակունց անվանը պետք է հանդիպեք, որովհետև ահռելի գործ է արել այդ մարդը, մարդ, ով գրեթե բոլորիս ճակատագրում դեր է ունեցել։ Եթե այդ մարդը, ով համեստ է և այդ ամենը դրոշակի պես չի բարձրացնում, փոխանակ դա գնահատեն, հիմա, փաստորեն, չեն կարողանում ճիշտ տալ գնահատականը և տարիներ շարունակ քոլեջի ունեցած ձեռքբերումների մասին չեն խոսում,-«7օր»-ին ասել է երգչուհին։
Նա Ակսել Բակունցին իր առաջին ուսուցիչն է համարում։ Երգարվեստում իր առաջին քայլերը Սյուզան Մարգարյանն սկսել է «Սերպանտին» վոկալ-գործիքային անսամբլից, որի ղեկավարն էր հենց Ակսել Բակունցը։ Ինչպես նաև, Ս. Մարգարյանը Երևանի էստրադային և ջազային արվեստի պետական քոլեջի առաջին շրջանավարտներից է։
-Շատ մարդիկ քոլեջին և հատկապես Ակսել Բակունցին երախտապարտ են, որ այսօր իրենք կայացել են և կան, ու դա ոչ ոք չպետք է մոռանա։ Ես ավելի շուտ կսպասեի, որ քոլեջի պայմանները բարելավվեին, առանձին շենք հատկացնեին։ Բայց որ այս ամենի փոխարեն ուզում են քոլեջը փակել, դա ինձ համար աբսուրդ է,-ավելացրել է Ս. Մարգարյանը։

Певица Сюзан Маргарян считает объединение колледжей «абсурдом»
Певица Сюзан Маргарян считает «абсурдом» решение правительства РА, согласно которому, Ереванский государственный колледж эстрадного и джазового искусства (директор - музыкант Аксель Бакунц) должен быть расформирован и присоединен к Ереванскому государственному колледжу культуры (директор - певица Надежда Саркисян).
«Однозначно, я выступаю против. Ереванский государственный колледж эстрадного и джазового искусства на протяжении долгих лет воспитывал не одно поколение. Если ознакомиться с биографией многих певцов и певиц, можно заметить, что имя Акселя Бакунца встречается везде, поскольку этот человек проделал колоссальную работу. Это человек, который сыграл значительную роль в судьбах почти каждого из нас. Вместо того, чтобы ценить то, что он скромен и не преподносит всë это в торжественной форме, фактически, выходит, что сейчас они не могут дать правильную оценку и не говорят о многолетних достижениях колледжа», - заявила «7or» певица .
Сюзан Маргарян считает Акселя Бакунца своим первым учителем. Свои первые шаги в вокальном искусстве она начинала в вокально-инструментальном ансамбле «Серпантин», руководителем которого являлся Аксель Бакунц. Сюзан Маргарян является, к тому же, одной из первых выпускниц Ереванского государственного колледжа эстрадного и джазового искусства.
«Многие благодарны колледжу и, особенно, Акселю Бакунцу, за то, что на сегодняшний день они состоялись и остаются до сих пор. Никто не должен забывать об этом. Я больше ожидала того, что они улучшат условия в здании колледжа или предоставят колледжу отдельное здание. Но для меня является абсурдом то, что,  вместо этого, они хотят закрыть колледж», - добавила Сюзан Маргарян.