Վաղը Ֆրանսիայի նախագահի ընտրությունների երկրորդ փուլն է կայանալու
Վաղը՝ մայիսի 6–ին, Ֆրանսիայում տեղի է ունենալու նախագահի ընտրությունների երկրորդ փուլը։ Քարոզարշավը պաշտոնապես ավարտվել է, և կեսգիշերից գործում է քաղաքական ագիտացիայի արգելքը։ Ֆրանսիայի արտասահմանյան տարածքների բնակիչները քվեարկելու են արդեն այսօր, իսկ կիրակի երեկոյան հայտնի կդառնա Ֆրանսիայի ապագա նախագահի անունը։ Հիշեցնենք, որ նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ են անցել Ֆրանսիայի գործող նախագահ Նիկոլա Սարկոզին և ընտրությունների առաջատար համարվող, սոցիալիստ Ֆրանսուա Օլանդը։
Վերջին հարցումների տվյալներով՝ Օլանդը երկրորդ փուլում էլ առաջ է ընկել իր մրցակցից. Օլանդին իր ձայնը պատրաստ է տալ ֆրանսիացիների 52,5 տոկոսը, Սարկոզիին՝ 47,5–ը։

Завтра во Франции пройдет второй тур президентских выборов
Завтра во Франции пройдет  второй тур президентских выборов. Избирательная кампания официально завершилась: в полночь вступает в силу запрет на предвыборную агитацию. Проживающие в заморских территориях граждане начнут голосовать уже в субботу, а в воскресенье вечером все узнают имя будущего президента страны.
Напомним, что во второй тур президентских выборов во Франции прошли действующий президент Николя Саркози и считающийся фаворитом, кандидат от Соцпартии Франсуа Оланд.
Согласно последним опросам,  за Олланда свои голоса во втором туре готовы отдать 52,5% избирателей, за Саркози - 47,5%.