Հասարակությունը դրակա՞ն է գնահատում ՀՀԿ–ի կատարած աշխատանքը
Այսօր ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ խմբակցության անդամ Գագիկ Մինասյանը խոսել է նախընտրական զարգացումներից։ Մինասյանն անդրադարձել է «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության հարցմանը, որով ՀՀԿ–ն բարձր վարկանիշ ունի։ ՀՀԿ–ական պատգամավորը դա բացատրել է Կառավարության կատարած աշխատանքով՝ նշելով, որ հասարակությունը դրական է գնահատում Կառավարության կատարած բարեփոխումները։
Լրագրողների հարցին՝ ինչպես կարող է աղքատության շեմից ցածր գտնվող զանգվածը, որը կազմում է մոտ մեկ մլն մարդ, դրական առաջընթաց արձանագրել, Մինասյանը պատասխանել է, որ հասարակությունն ընդհանուր գնահատական է տալիս. առաջընթացներ են գրանցվել արտաքին քաղաքականության ոլորտում, ներքին կյանքում լարվածության նվազեցման են հասել։

Общество оценивает осуществленные правительством реформы положительно?
Говоря во время пресс-конференции о предвыборных процессах, член парламентской фракции РПА Гагик Минасян коснулся опроса организации «Европейские друзья Армении», согласно которому, РПА имеет высокий рейтинг. Депутат объяснил подобные результаты проделанной правительством работой, тем, что общество положительно оценивает осуществленные им реформы.
На вопрос журналистов о том, как могут находящиеся за чертой бедности слои населения, которые составляют около миллиона человек, говорить о прогрессе,Минасян ответил, что общество дает общую оценку: прогрессы зафиксированы во внешнеполитической сфере, а во внутренней жизни было достигнуто снижение напряженности.
На вопрос журналистов о том, как могут находящиеся за чертой бедности слои населения, которые составляют около миллиона человек, говорить о прогрессе, Минасян ответил, что общество дает общую оценку: прогрессы зафиксированы во внешнеполитической сфере, а во внутренней жизни было достигнуто снижение напряженности.