Իշխանություններն անցկացնելու են ժողովրդավարակա՞ն ընտրություններ
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիին և դեսպանատան գլխավոր խորհրդական Գեորգի Սագանելիձեին:
Հանդիպման ժամանակ անդրադառնալով կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին՝ Էդուարդ Շարմազանովը հայտարարել է, որ իշխանությունները վճռական են տրամադրված ՝ անցկացնելու բարձր մակարդակի ընտրություններ՝ շատ լավ գիտակցելով, որ դա է լինելու ժողովրդավարության ամրապնդման ու երկրի համակողմանի զարգացման իրատեսական ճանապարհը: Նա հավաստիացրել է, որ կարևորագույն խնդիրներն են լինելու ժողովրդի օրինական կամքին հետևելն ու դեմոկրատական ընտրությունների միջոցով պետական ու ազգային նպատակների շուրջ հասարակությանը համախմբելը:

Сегодня вице-спикер НС Эдуард Шармазанов принял чрезвычайного и полномочного посла Грузии в РА Тенгиза Шарманашвили и главного советника посольства Георгия Саганелидзе.
Касаясь в ходе встречи предстоящих парламентских выборов, Шармазанов заявил, что власти настроены весьма решительно к проведению выборов на высоком уровне, отлично осознавая, что это самый реальный путь к упрочению демократии и всестороннему развитию страны. Он заверил, что важнейшими задачами будут следование законной воле народа и сплочение общества вокруг государственных и национальных целей посредством демократических выборов.
Власти проведут демократические выборы?