ՌԴ–ն Ասադից պահանջում է իր զորքը հանել Սիրիայի քաղաքներից
Ռուսաստանի խարհրդարանի մի բարձրաստիճան անդամ հայտարարել է, որ Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը պետք է իր զորքը հանի երկրի քաղաքներից և թույլ տա հումանիտար օգնություն հասցնել բնակչությանը։ Ֆեդերացիայի խորհրդում միջազգային գործերով հանձնաժողովի ներկայացուցիչ Միխայիլ Մարգելովն ասել է, որ Ասադը մի շարք սխալնել է արել և պետք է անհապաղ ուղղի դրանք։
Վերլուծաբաններն ասում են, թե նման խոշոր դեմքերի հայտարարությունները վկայում են այն մասին, որ այն բանից հետո, երբ Կրեմլը միջազգային ասպարեղում Սիրիայի բռնապետին աջակցեց, Ասադի և նրա վարչակարգի նկատմամբ Ռուսաստանի համբերության բաժակը լցվել է։
Հենց երեկ էլ Սիրիայում մահացել է 95 մարդ, որից 12–ը երեխաներ են։

Асад допустил несколько ошибок и должен исправить их – Михаил Маргелов
Президент Сирии Башар Асад должен вывести свои войска из городов страны и разрешить поставки гуманитарной помощи жителям, об этом, как передает израильский «Zman», заявил председатель комитета по международным делам в Совете Федерации Михаил Маргелов.
Он также добавил, что Асад допустил несколько ошибок и должен исправить их немедленно.
По мнению израильских аналитиков, подобное высказывание Маргелова свидетельствует о том, что Россия теряет терпение в отношении Асада и его режима.