Սաուդյան Արաբիայի գլխավոր մուֆտին պահանջել է ոչնչացնել Արաբական թերակղզու բոլոր քրիստոնեական եկեղեցիները
MIGnews.com-ի հաղորդմամբ՝ Սաուդյան Արաբիայի գլխավոր մուֆտի շեյխ Աբդուլ Ազիզ Աբդալլան պահանջել է ոչնչացնել Արաբական թերակղզու բոլոր քրիստոնեական եկեղեցիները:
Նշված կոչը շեյխն արել է քուվեյթյան «Իսլամական մշակույթի վերածննդի հասարակություն» կազմակերպության խնդրանքին ի պատախան: Այս կազմակերպությունը փորձում է Քուվեյթի խորհրդարանի միջոցով օրենք մտցնել քրիստոնեական եկեղեցիների կառուցման ու վերականգման արգելքի մասին և  ձեռք բերել հեղինակավոր կրոնական առաջնորդների աջակցությունը:
Այնուհանդերձ, ըստ աղբյուրի, «շեյխը բոլոր չափերն անցել է, նա կարծում է, որ եթե Քուվեյթը գտնվում է Արաբական թերակղզուն, հետևաբար այստեղի բոլոր եկեղեցիները պետք է ոչնչացվեն»:
Այս կոչն արդեն իսկ բուռն բողոքի ալիք է բարձրացրել Լիբանանի, Եգիպտոսի, Հորդանանի և Մերձավոր Արևելքի մյուս երկրների քրիստոնեական համայնքներում:

Главный муфтий Саудовской Аравии потребовал разрушить все христианские церкви на Аравийском полуострове
Главный муфтий Саудовской Аравии шейх Абдуль Азиз Абдалла потребовал разрушить все христианские церкви на Аравийском полуострове. Об этом сообщает «MIGnews.com».
Шейх издал фатву в ответ на запрос кувейтской неправительственной организации Общество Возрождения Исламской Культуры. Общество пытается провести через парламент Кувейта закон о запрете строительства и реновации церквей в эмирате, и поэтому ищет поддержку теологических авторитетов.
Шейх пошел гораздо дальше, чем надеялись ревнители кувейтской исламской культуры. Он постановил, что, поскольку Кувейт находится на территории Аравийского полуострова, все уже существующие в эмирате церкви подлежат уничтожению.
Решение шейха породило бурю протеста среди христиан Ливана, Египта, Иордании и других стран Ближнего Востока.