Աղասի Արշակյան. «Այդ մարդը 7 տարի ինձ ֆռռացրել է»
–Ես հիասթափված եմ որոշ մարդկանց պահվածքից, որոնք 180 աստիճանով փոխել են իրենց դիրքորոշումները... Ես չեմ կարա սուս նստեմ և աչքերս փակեմ, երբ մարդը 7 տարի ինձ ֆռռացրեց, թե ինքը ժողովրդի կամ հայրենիքի զինվորն է, մեկ էլ պարզվում է, որ դա բոլորովին էլ էդպես չէ՝ մի մարդ կա, ինքը իրա զինվորն է, – ասել է ԱԺ  «Ազգային միաբանություն» խմբակցության նախկին պատգամավոր Աղասի Արշակյանը։
Լրագրողների այն հարցին էլ, թե արդյո՞ք Արտաշես Գեղամյանին ինկատի ունի պատասխանել է.
–Այդ անունը դուք տվեցիք, ես այդ անունը 5 տարի է չեմ տալիս և չեմ էլ ուզում տալ, – Ես մի վատ խասյաթ ունեմ, եթե մեկի ընկեր եմ, կուսակցական ընկեր եմ, իրենց հետ եմ մինչև իրենք ինձ չգցեն, ես ոչմեկի չեմ խաբում, գցում, դավաճանում, – հավելել է Արշակյանը։

Этот человек 7 лет обманывал меня – Агаси Аршакян
«Я разочарован поведением некоторых людей, которые на 180 градусов изменили свою позицию...  Не могу молчать и закрыть глаза на то, что кто-то 7 лет обманывал меня, говоря, что он является солдатом народа или родины, а потом выясняется, что это вовсе не так. На самом деле он является солдатом одного человека», - сказал бывший депутат парламентской фракции «Национальное единение» Агаси Аршакян.
На вопрос журналистов, не имеет ли он в виду Арташеса Гегамяна, Аршакян ответил:
«Вы назвали это имя. Я уже 5 лет не произношу и не хочу произносить это имя. У меня странный характер: если являюсь чьим-то другом, партийным товарищем, то бываю с ним, пока он меня не “кинет”. Я же никого не обманываю, не предаю».