ՕԵԿ–ի ցուցակում գործարարներ չեն լինելու
«7օր»–ի հարցին՝ «Օրինաց երկիր» կուսակցության համամասնական ցուցակում ի՞նչ կերպար ունեցող մարդիկ են ընգրկվելու, ՕԵԿ խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը պատասխանել է.
–Լավ վարքագծով, աշխատող, ինտելեկտուալ մարդիկ կլինեն ՕԵԿ–ի ցուցակում, ովքեր լծվելու են օրենսդրական գործունեության։ Հնարավորինս զերծ ենք մնալու բացարձակապես գործարար մարդկանցից։ Կուսակցությունում կան գործարարներ, բայց ամենևին պարտադիր չէ, որ գործարարները հայտնվեն օրենսդրական դաշտում։
Վաղը տեղի է ունենալու ՕԵԿ–ի համագումարը, սակայն Հեղինե Բիշարյանը պարտադիր չի համարում, որ համագումարում պետք է ցուցակ կարդան։ Այն կներկայացվի Ընտրական օրենսգրքով տրված ժամանակաշրջանում։

Мы воздержимся от людей, занимающихся исключительно предпринимательством – Эгине Бишарян
На вопрос «7or» о том, какие люди будут включены в пропорциональный список «Оринац еркир», глава парламентской фракции «Оринац еркир» Эгине Бишарян ответила:
«В списке партии будут люди с хорошей репутацией, трудолюбивые, интеллектуальные, те, которые буду заниматься законодательной деятельности. Мы, по возможности, воздержимся от людей, занимающихся исключительно предпринимательством. В партии есть предприниматели, но вовсе не обязательно, чтобы они были в законодательной сфере».
Завтра состоится съезд «Оринац еркир», но Эгине Бишарян не считает обязательным, чтобы в ходе съезда был оглашен список. По ее словам, он будет представлен в отведенные Избирательным кодексом сроки.