Տեղի ունեցավ Հայաստան-ՆԱՏՕ ԱԳԳԾ իրականացման միջգերատեսչական հանձնաժողովի և ՆԱՏՕ-ի պատվիրակության համատեղ նիստը
Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի /ԱԳԳԾ/ 2011թ. և Պլանավորման ու վերանայման գործընթացի /ՊՎԳ/ փաստաթղթերի գնահատման նպատակով 2012թ. փետրվարի 27-ից մարտի 2-ը Հայաստանում է գտնվում ՆԱՏՕ-ի պատվիրակությունը:
Այցի շրջանակներում, մարտի 1-ին տեղի ունեցավ Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական Գործընկերության Գործողությունների Ծրագրի իրականացման միջգերատեսչական հանձնաժողովի և ՆԱՏՕ-ի պատվիրակության համատեղ նիստը: Նիստի ընթացքում երկուստեք ներկայացվեցին ԱԳԳԾ և ՊՎԳ փաստաթղթերի 2011թ. գնահատման նախնական արդյունքները: Նշվեց այն առաջընթացը, որն արձանագրվել է նշված փաստաթղթերում ընդգրկված նպատակների իրականացման ուղղությամբ: ՀՀ միջգերատեսչական հանձնաժողովի անդամներն անդրադարձան իրենց իրավասության ոլորտներում կատարված աշխատանքներին, առկա խնդիրներին և հիմնական առաջնահերթություններին:
Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերային համագործակցությունը զարգանում է անվտանգության խնդիրների շուրջ քաղաքական երկխոսության և պաշտպանական բարեփոխումների, խաղաղության աջակցության միջազգային գործողություններին Հայաստանի մասնակցության միջոցով, ինչպես նաև համագործակցություն է ընթանում արտակարգ իրավիճակների պլանավորման և աղետների արձագանքման բնագավառում, Գիտություն հանուն խաղաղության ծրագրի շրջանակներում: Նախաձեռնվել և շարունակվում է համագործակցությունը սահմանային անվտանգության և կիբեր պաշտպանության խնդիրների շուրջ:

Армения и НАТО обсудили вопросы реализации совместных соглашений
С целью оценки документов относительно Плана индивидуального партнерства (IPAP) и Процессов планирования и оценки (PARP) в Армении с 27 февраля по 2 марта находится делегация НАТО.
Как сообщает пресс-службе МИД Армении, в рамках визита 1 марта состоялось совместное заседание межведомственной Комиссии по осуществлению Программы действий индивидуального партнерства между Арменией и НАТО и делегации альянса.
Стороны представили предварительные результаты оценки документов IPAP и PARP 2011 года, отметив прогресс в деле реализации указанных в документах целей. Члены межведомственной комиссии коснулись работ, осуществленных в рамках программ, имеющихся проблем и основных приоритетов деятельности.
Партнерское сотрудничество между Арменией и НАТО развивается посредством политического диалога вокруг проблем безопасности и оборонных реформ и участия Армении в международных миротворческих миссиях. Также между сторонами ведется сотрудничество по планированию ЧС и реагированию на бедствия, а также в рамках программы «Наука ради мира». Стороны взаимодействуют также в сфере безопасности границ и киберзащиты.