Տիգրան Սարգսյանն անդրադարձել է իր «որսորդական կայֆերին»
Այսօր խորհրդարանում ճեպազրույցի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն անդրադարձել է իր «որսորդական կայֆերի» մասին հրապարակմանը՝ համաձայն որի վարչապետը մի քանի շաբաթ առաջ որսի է գնացել և անզգուշաբար հրազենային վնասվածք պատճառել իր անվտանգության աշխատակից Արմեն Զատիկյանին։ Հիշեցնենք, որ մեր բոլոր հարցումներն այս թեմայով և՛ Կառավարությունում, և՛ ուժային կառուցներում անպատասխան էին մնացել։
«7օր»–ի հարցին ի պատասխան՝ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, թե . չի սիրում որսորդությունը և վերջին տասը տարին որսորդությամբ չի զբաղվել։
Տիգրան Սարգսյանը մանրամասնել է, որ այցելել է հիվանդանոց և Արմեն Զատիկյանն իրեն պատմել է, որ կիրակի օրն իր ընտանիքի որոշ անդամների հետ գնացել է որսի և դժբախտ պատահար է տեղի ունեցել։ Թե կոնկրետ ինչ է պատահել, Զատիկյանն ինքն իր ոտքի՞ն է կրակել, վարչապետը պատասխանել է.

Тигран Саркисян прокомментировал свои «охотничьи кайфы»
Во время брифинга в парламенте премьер-министр РА Тигран Саркисян прокомментировал публикацию относительно своих «охотничьих кайфов», согласно которой премьер несколько недель назад во время охоты по неосторожности нанес огнестрельное ранение работнику своей службы охраны Армену Затикяну. Напомним, что на все наши запросы на данную тему и в Правительстве, и в силовых структурах ответа нам дано так и не было.
В ответ на вопрос «7or» относительно данного инцидента Тигран Саркисян отметил, что охоту он не любит, и последние лет 10 ею не занимался.
Он также рассказал, что навестил Армена Затикяна в больнице, который рассказал ему, что вместе с некоторыми членами своей семьи пошел на охоту, во время которой произошел несчастный случай. Однако, о каком именно несчастном случае идет речь, премьер не уточнил.