Գագիկ Մելիքյան. «ՀՀԿ–ում հավասարության և անհավասարության խնդիր չկա»
«ՀՀԿ նախընտրական ցուցակի հարցը դեռ քննարկման գործընթացում է, որի ընթացքում որոշ հարցեր գտել են իրենց լուծումը, իսկ որոշ հարցեր` դեռ ոչ»,–այսօրվա ասուլիսին ասել է ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը:
Այն դիտարկմանը, թե ՀՀԿ–ը ցուցակը կազմելիս, կարծես տարբերություն է դնում իր անդամների միջև՝ բանախոսը պատասխանել է. «Մեզ մոտ հավասարության և անհավասարության խնդիր չկա։ ՀՀԿ-ն պաշտպանելու է բոլոր նրանց, ում պաշտպանելու է ժողվուրդը»:

Гагик Меликян: «В РПА нет проблемы равенства и неравенства»
«Предвыборный список РПА пока находится в процессе обсуждения, в ходе которого определенные вопросы нашли свое решение, а некоторые - нет», - во время сегодняшней пресс-конференции заявил секретарь парламентской фракции РПА Гагик Меликян.
На замечание, что создается впечатление, будто при составлении списка РПА между членами партии ставится различие, Меликян ответил:
«У нас нет проблемы равенства и неравенства. РПА поддержит всех тех, кого поддержит народ».