Իսրայելում Մադոննայի երկրպագուները Նաթանյահուին խնդրում են հետաձգել Իրանի վրա հարձակումը
Աշխարհահռչակ երգչուհի Մադոննայի իսրայելացի երկրպագուները «Facebook» սոցիալական ցանցում խումբ են ստեղծել՝ Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նաթանյահուին խնդրելով հետաձգել Իրանի վրա հարձակումը,  մինչև Մադոննան չգա Թել–Ավիվ ու մայիսի 29-ին ծրագրված իր համերգը չտա։ Այս մասին տեղեկացնում է իսրայելական «Հաարեց»-ը։
Երգչուհու երկրպագուները մտավախություն ունեն, թե Մադոննան կարող է քաղաքական նկատառումներից ելնելով՝ չգալ Իսրայել։
Նշենք, որ վերջին ժամանակներս մամուլում ավելի ու ավելի շատ են տարածվում տեղեկատվություններ, ըստ որոնց՝ մեծ է հավանականությունը, թե Իսրայելը հարվածներ կհասցնի Իրանին։ ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լեոն Պանետտան փետրվարի սկզբին հայտարարել էր՝ «բավական մեծ է հավանականությունը», որ Իսրայելը գարնան վերջին կհարվածի Իրանին։
Ավելացնենք նաև, որ համաշախարհային աստղերը մեկ անգամ չէ, որ չեղյալ են հայտարարել իրենց համերգները Իսրայելում՝ այդ տարածաշրջանում մշտական ռազմական գործողությունների պատճառով։

Фанаты Мадонны попросили Израиль отложить нападение на Иран
Израильские поклонники Мадонны создали в сети «Facebook» группу с призывом к премьер-министру страны Биньямину Нетаниягу не начинать военную операцию против Ирана до выступления певицы в Тель-Авиве. Об этом сообщает газета «Гаарец».
Фанаты певицы опасаются, что в случае начала войны Мадонна может отменить свой концерт, запланированный на 29 мая, по политическим соображениям.
В последние месяцы на фоне сообщений о развитии ядерной программы Ирана в мировых СМИ со ссылками на слова высокопоставленных лиц регулярно появляется информация о том, что Израиль планирует в ближайшее время нанести удары по иранским ядерным объектам.
В начале февраля министр обороны США Леон Панетта сообщил о «весьма высокой» вероятности того, что Израиль может провести атаку в конце весны текущего года. Президент Соединенных Штатов Барак Обама, в свою очередь, усомнился в том, что решение о нападении уже принято, и заявил, что будет добиваться дипломатического урегулирования ситуации.
Отметим, что на протяжении последних лет звезды популярной музыки неоднократно отменяли свои выступления в Израиле из-за военных конфликтов в регионе.