Միանում եմ Անդրանիկ Թևանյանի գլխավորած «Մայր Հայաստան» շարժմանը և այդ ուժի հետ մասնակցելու եմ Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններին․ Դերենիկ Մալխասյան
Միանում եմ Անդրանիկ Թևանյանի գլխավորած «Մայր Հայաստան» շարժմանը և այդ ուժի հետ մասնակցելու եմ Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններին։
Գյումրիում «Մայր Հայաստանի» քաղաքապետի թեկնածուն Կարեն Սիմոնյանն է, ում հետ վերջին օրերին, Ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման թեմայով ստորագրահավաքի շրջանակներում, հանդիպել ենք բազմաթիվ գյումրեցիների, լսել նրանց կարծիքները, ստացել մեր համաքաղաքացիների աջակցությունը։ Այդ ծրագիրը կյանքի կոչելու համար գյումրեցիներս պետք է լինենք պահանջատեր։ Մենք նաև քաղաքի ընթացիկ արդյունավետ կառավարման ծրագիր ենք առաջարկելու գյումրեցիներին։
Մենք 7.500 ստորագրություն ենք հավաքել ու խոսել հազարավոր մարդկանց հետ։ Վստահաբար կարող եմ պնդել, որ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՔՊ–ն դարձել են ոչ միայն մերժելի, այլ նաև ատելի։
Քաղաքական առումով ընտրություններին մասնակցելու մեր նվազագույն խնդիրը «Քաղաքացիական պայմանագրին» իշխանությունից հեռացնելն է, առավելագույնը՝ քաղաքի կառավարման պատասխանատվությունը ստանձնելը։
Հարգելի՛ գյումրեցիներ, ակնկալում ենք ձեր աջակցությունը՝ ՔՊ–ական մղձավանջից ազատվելու, Գյումրիի պատիվը բարձր պահելու, մեր ծրագրերն իրագործելու և ստեղծված վիճակը դրականորեն փոխելու հարցում։

Присоединяюсь к возглавляемому Андраником Теваняном движению «Мать Армения» и вместе с этой силой приму участие в выборах Совета старейшин Гюмри – Дереник Малхасян
Присоединяюсь к возглавляемому Андраником Теваняном движению «Мать Армения» и вместе с этой силой приму участие во внеочередных выборах Совета старейшин Гюмри.
Кандидатом движения «Мать Армения» на пост мэра Гюмри является Карен Симонян, вместе с которым в последние дни, в рамках сбора подписей на тему создания свободной экономической зоны, встретился с многими гюмрийцами, выслушал их мнения, заручился поддержкой наших сограждан. Для реализации этого проекта мы, гюмрийцы, должны быть требовательны. Мы предложим горожанам также программу эффективного управления Гюмри.
Мы собрали 7500 подписей и пообщались с тысячами людей. С уверенностью могу утверждать, что Никол Пашинян и «Гражданский договор» стали не только отвергнутыми, но и ненавистными.
Нашей задачей минимум в плане политического участия в выборах является отстранение «Гражданского договора» от власти, задачей максимум – взятие на себя ответственности за управление городом.
Уважаемые гюмрийцы, ожидаем вашей поддержки для избавления от ГД-аевского кошмара, отстаивания чести Гюмри, реализации наших программ и позитивного изменения сложившейся ситуации.
Со страницы в «Facebook» политолога Дереника Малхасяна