Միակողմանի զիջումները Տավուշի ու Լոռվա մարզերը դնելու են թշնամու ափի մեջ․ Մանուկ Սուքիասյան (տեսանյութ)
Այսօր Շենգավիթ վարչական շրջանում «Մայր Հայաստանի» կողմից իրականացվող իրազեկման ակցիայի ժամանակ Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Մանուկ Սուքիասյանը հայտարարել է, որ միակողմանի զիջումները Տավուշի ու Լոռվա մարզերը դնելու են թշնամու ափի մեջ։
««Մայր Հայաստանն» իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնում «Տավուշը հանուն հայրենիքի շարժմանը»։ «Մայր Հայաստանն» ընտրություններին մասնակցեց անտանգության կարգախոսներով, և ընտրություններից հետո տեղի ունեցածը հաստատեց մեր պնդումները, որ այս իշխանությունները տանում են նոր զոհերի, նոր կորուստների, նոր նվաստացումների»,-ասել է Մանուկ Սուքիասյանը։
Նա կոչ է արել տեր կանգնել երկրի ճակատագրին՝ ընդգծելով, որ հակառակ պարագայում լռությունը համարվելու է օրվա իշխանությունների վարվող քաղաքականությանը համերաշխություն։
Հիշեցնենք, որ «Մայր Հայաստանը» մինչ այս ակցիաներ է իրականացրել Երևանի ԲՈՒՀ-երում, Գյումրիում և Վանաձորում։

В результате односторонних уступок Тавушский и Лорийский марзы окажутся перед врагом как на ладони – Манук Сукиасян (видео)
В ходе сегодняшней акции оповещения в столичном административном округе Шенгавит руководитель фракции «Мать Армения» Совета старейшин Еревана Манук Сукиасян заявил, что в результате односторонних уступок Тавушский и Лорийский марзы окажутся перед врагом как на ладони.
««Мать Армения» выражает свою безоговорочную поддержку движению «Тавуш во имя Родины». «Мать Армения» приняла участие в выборах с лозунгами о безопасности, и произошедшее после выборов подтвердило наши заверения, что эти власти ведут нас к новым жертвам, новым потерям и новым унижениям», – сказал Манук Сукиасян.
Он призвал постоять за судьбу своей страны, подчеркнув, что в противном случае молчание будет расценено как согласие с проводимой действующей властью политикой.