Գ. Գինոսյան. «Հայ ավանդական ընտանիք հասկացողությունը այսօր խարխլված է»
«Կարին» ավանդական երգի–պարի խմբի գեղարվեստական ղեկավար Գագիկ Գինոսյանը այսօրվա ասուլիսի ժամանակ նշել է, որ երկրի առաջընթացի գործում ավանդույթները քաոսի չվերածելու միակ նախապայմանն են եղել։
Նրա կարծիքով՝ այլևս չկան իրական եղբայրության հասկացողությունը, ծնող–զավակ հարաբերությունը, որը Հայաստանի փլուզման համար լավագույն ճանապարհն է։
–Հայ ավանդական ընտանիք հասկացողությունը այսօր խարխլված է մեր 3 երեք նախագահների իշխանության պատճառով, երբ ստեղծվեց հասարակարգ, որտեղ տղամարդը աստիճանաբար դուրս մղվեց և դարձավ բակում նարդի, շախմատ խաղացող, իսկ կինը Թուրքիայից առևտուր անող,–նկատել է Գ.Գինոսյանը։
–Ընդհանուր ֆունկցիոնալ խախտում է տեղի ունեցել։ Հիմա երբ կինն է աշխատում, տղամարդը ընտանիքի ներքին ֆունկցիաները վերցնում է իր վրա, ասել է նա՝ հավելելով, որ սա այնքան էլ հասարակության խնդիրը չէ, որքան կառավարման համակարգի բացթողումը։

Гагик Гиносян: «Сегодня понятие армянская традиционная семья искажено»
Говоря  на сегодняшней пресс-конференции о роли традиций в деле прогресса страны,  руководитель этнографического ансамбля «Карин» Гагик Гиносян отметил, что традиции были единственным предусловием и препятствием на пути к превращению страны в хаос.
По его мнению, больше нет понятия истинное братство, отношения между родителями и детьми, а это может привести к падению Армении.
«Сегодня понятие армянская традиционная семья искажено. Причиной этого является правление наших трех президентов, когда сложился общественный уклад, в котором мужчина постепенно начал играть пассивную роль и стал игроком в шахматы или нарды во дворе, а жена стала торговать турецкими товарами», - заметил Гиносян.
«Имело место общее функциональное нарушение. Теперь, когда работает жена, мужчина берет на себя внутренние функции семьи», - отметил он, добавив, что это является не столько общественной проблемой, сколько упущением системы управления.